Zobacz też: Powidoki Warszawskie - chodźcie z nami na spacer

 

Piątek, 24.04

Prime Cut's First Birthday with Jack Daniels & Finlandia

Hej, to już rok odkąd restauracja Prime Cut Warsaw zagościła na kulinarnej mapie miasta. Jeśli raz na jakiś czas macie ochote na elegancką kolację w nowojorskim stylu, na pewno znacie ją już dobrze. Nawet jeśli jakimś cudem nie udało Wam się usłyszeć o niej wcześniej, macie idealną okazję, by przekonać się, jak ta miejscówka smakuje. Specjalnie na swoje pierwsze urodziny Prime Cut Warsaw, w którym do zdobycia są 3 vouchery na kolację. Zasady są banalnie proste (sprawdźcie TUTAJ), a wyniki zostaną opublikowane właśnie w piątek. To jednak nie jedyna atrakcja – tego dnia no Gości restauracji czekać będą specjalnie przygotowane drinki i wyjątkowe menu.

12:00 - 23:45

Prime Cut 18, ul. Twarda 18

 

 

Komiksowa Warszawa 2019

Przed Wami dziesiąta już odsłona corocznego święta każdego komikso-maniaka. Dla tych co nie wiedzą, festiwal organizowany jest we współpracy z Warszawskimi Targami Książki, a od 2013 roku odbywa się na stołecznym stadionie PGE Narodowym. Szykujcie się na giełdę komiksów, spotkania z twórcami i ekspertami, panele dyskusyjne, sesje autografów, warsztaty dla dzieci i wystawy. Przy okazji festiwalu organizowana jest gala wręczenia nagród Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego dla najlepszych albumów i twórców roku. A po wszystkim? Huczne afterparty! Bilety w cenie od 5 do 15zł.

10:00 – 18:00

PGE Narodowy, al. Ks. J. Poniatowskiego 1

 

 

Juwenalia UKSW 2019

Korzystajcie, bo to już ostatnie weekendy koncertowego święta studentów. W ten weekend koniecznie zajrzyjcie na Agrykolę, gdzie rozgrzanej publice przygrywać będą m.in. Grubson, Organek i Fisz Emade – to piątkowa ramówka. Po występach – afterparty w Klubie Hybrydy. Ale to nie koniec wyjątkowego weekendu w Parku Agrykola - już w sobotę, pod patronatem UW na scenie staną m.in. Nosowska i The Dumplings. Tradycyjne, wstęp na teren koncertów jest bezpłatny.

17:30 - 1:00

Park Agrykola

 

 

Sobota, 25.05

Inna Polska. Warsztaty dla dorosłych o fotografii

Sobotę proponujemy rozpocząć kulturalnie – dokładnie tego dnia w Zachęcie poprowadzone zostaną warsztaty, których celem jest wprowadzenie uczestników w tajniki czytania i używania fotografii. „W czasie warsztatów będziemy rozmawiać o fotografiach, które znalazły się w magazynie „Polska”, a także o tych, które tam nie trafiły. Porównamy fotografie z „Polski” ze zdjęciami wykonanymi współcześnie. Użyjemy fotografii, żeby wyprodukować „Inną Polskę” — alternatywną wersję magazynu.” – piszą organizatorzy. Udział w cenie biletu ALE obowiązują zapisy – nie przegapcie takiej okazji!

12:00-16:00

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

 

 

Powidoki warszawskie - spacery śladami Marka Nowakowskiego

„Kim była Jadzia Niepokonana? Gdzie można było spotkać Waldka Szramkę? Który z hoteli przyciągał najbardziej nietuzinkowych warszawiaków? Jakie miejsca z największym sentymentem wspominał Marek Nowakowski podczas spacerów po południowym Śródmieściu? Sprawdzimy to na pierwszym z cyklu spacerów „Powidoki warszawskie”” – Jeśli lubicie polską literaturę lub kochacie ciekawostki osnute klimatem starej Warszawy, koniecznie skorzystajcie z tego spaceru i poznajcie bliżej twórczość Marka Nowakowskiego. Warto! PS. Udział bezpłatny.

18:00-20:00

Spotkanie: plac Konstytucji, u wylotu ul. Śniadeckich

 

 

Dekada » Stupid!sco « Dyskoteka Ze Snu

Po potężnym łyku ciekawostek, edukacji i kultury czas zrobić coś głupiego, tak dla równowagi. Można też po prostu skoczyć na Stupid!sco do Dekady (a wiecie, jedno drugiego nie wyklucza). To będzie dyskoteka z prawdziwego zdarzenia i jak zapewne się domyślacie, potrwa do samego rana. ZA dj`ką na Sali głównej stanie DJ Chris DTS, a na Sali Polskiej DJ Dred z pozytywną porcją polskiej muzyki. Tradycyjnie, wszystko zostanie utrzymane w konwencji minionych dekad. Bądźcie głupi, życie nie trwa wiecznie!

22:00-5:00

KLUB DEKADA, ul. Grójecka 19/25

 

 

Niedziela, 26.05

Idziemy na wybory do Parlamentu Europejskiego 

Hej, nie będziemy się zbytnio na ten temat rozpisywać. Jesteś dorosłym obywatelem Polski? Sprawdź, czy masz przy sobie dowód osobisty i wrzuć swój głos do urny wyborczej.

7:00-21:00

Twój okręg wyborczy

 

 

Wegański Piknik

A po oddaniu głosu, spacerkiem lub rowerkiem prosto do ISKRY na drugie śniadanie. Zaglądajcie od 12:00 po boski chillout na leżakach nad basenem, zimne i ciepłe napoje, przystawki, zupy, dania główne i desery. Aż trzydzieści wyjątkowych wystawców będzie dbało o wasze brzuchy, ale – uwaga – po wegańsku. Żadnych produktów pochodzenie odzwierzęcego, a do tego wspólne robienie szarpaków dla psiaków ze schroniska w Korabiewicach. Wpadajcie!

12:00-19:00

ISKRA Pole Mokotowskie, Wawelska 5

 

 

Praska Garażówka, czyli wiosna po drugiej stronie Wisły

W rosnącym z dnia na dzień na popularności (i bardzo słusznie) duchu zero-waste zachęcamy do udziału we wszelkiej maści wyprzedażach garażowych. Jedna z najbardziej znanych w Warszawie odbędzie się już w najbliższą niedzielę w podwórku na 11 Listopada 22. Przynieś swoje łupy lub upoluj nowe – targuj się, wymieniaj, dogaduj po swojemu. Fanty z którymi będziesz mile widziany to ubrania, rękodzieło, książki, zabawki, bibeloty, więc, słowem – wszystko to, co czasem tylko bezsensownie zajmuje miejsce. Adres do zgłoszeń wystawców - hydro@wyprzedazgarazowa.eu. Kupujący nigdzie się nie zapisują.

13:00-18:00

Ul. 11 Listopada 22, tam gdzie Chmury i Hydrozagadka

 

 

Do zobaczenia na mieście!