Zobacz też: 5 basenów, na które wejdziesz bez czepka

Piątek, 7.06

Martini Time Food Festival

3 dni pełne świetnej muzyki, zabawy i włoskiej kuchni. Już w najbliższy piątek w nowo otwartej Elektrowni Powiśle odbędzie się prawdziwe święto kultury aperitivo – nie zabraknie koktajli na bazie wermutów kultowej marki Martini i pokazów sztuki kulinarnej od włoskich szefów kuchni. Przystawki oferować też będą najlepsze polskie restauracje specjalizujące się w pastach, pizzach i wszystkim tym, co kojarzy się ze słoneczną Italią. Odliczamy godziny! Wstęp free.

Elektrownia Powiśle, ul. Elektryczna 2

Start: 18:00

 

 

Otwieramy Lunapark ● Hocki Klocki x Mini Market x Wata Cukrowa

Rusza nowa miejscówka w uwielbianej przez wszystkich nadwiślańskiej przestrzeni. Lunapark to miasteczko o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, gastronomicznym i sportowo-rekreacyjnym.  Nie zabraknie więc street-food`owych rarytasów od młodszego brata Nocnego Marketu i tańcy w powracających Hockach Klockach. Zagrają mi.n. Kotojeleń, Borucci (Rapperoni) i Zeppy Zep . Wstęp darmowy.

Lunapark, Wał Miedzeszyński 407

Start: 18:00

 

 

H&M Loves Music: Bass Astral x Igo | Mrozu

To już teraz, już za chwilę. Na kolejnej już odsłonie festiwalu H&M Loves Music wystąpi Mrozu oraz duet Bass Astral x Igo. Tym razem wydarzenie odbędzie się na Woli, w Zajezdni Redutowa. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki (kosztowały 20zł), więc jeśli macie swój, nie zapomnijcie wygodnych butów i głodnych muzyki nastrojów. Widzimy się pod sceną!

Ul. Redutowa 27

Start: 18:00

 

 

Sobota, 8.06

Targi Rzeczy Wyszukanych / ZOO Market

Sobotę dobrze jest zacząć zakupami. Ten kto dostatecznie mocno tęsknił za ZOO Marketem, ten wie, że już można buszować między stoiskami w poszukiwaniu skarbów. A w zasadzie „Rzeczy Wyszukanych” – oznacza to wyjątkowe przedmioty od wyjątkowych sprzedawców. Wpadnijcie pogadać, napić się lemoniady i dobrze rozpocząć dzień.

ZOO Market, Al. Solidarności 55

Start: 11:00

 

 

Parada Równości 2019 // Equality Parade 2019

Już po raz 19-ty Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy. Wolność, równość i tolerancja to hasła przewodnie marszu. Start o godzinie 15:00, zbiórka przy Metrze Świętokrzyska, jednak już od 10:00 możecie śmiało wpadać do Parku Świętokrzyskiego, gdzie stanie Miasteczko Równości – idealne miejsce by chwilę się rozerwać, dowiedzieć czegoś nowego lub zwyczajnie poznać nowych ludzi. Trasa dostępna pod adresem: www.bit.ly/pr2019_trasa

Metro Świętokrzyska

Start: 15:00

 

 

Wszyscy chcą kochać / Vogule Poland / Warszawa

W nawiązaniu do Marszu, Iskra Pole Mokotowskie i Vogule Poland organizują nad klubowym basenem imprezę o prawdziwym tytule „Wszyscy chcą kochać”. „Wolność i tolerancja to wartości, które są dla nas bardzo istotne. Zapraszamy Was więc na imprezę Vogule Poland otwierającą sezon letni, na której znajdziecie zarówno klasyczne pozycje muzyczne z naszych imprez, jak i usłyszycie wakacyjne hity i przeboje największych diw.” – piszą organizatorzy. Wstęp 30zł (III pula). Chodźcie wszyscy!

ISKRA Pole Mokotowskie, ul. Wawelska 5

Start: 21:00

 

 

Niedziela, 9.06

Rozgrzewka przed WIFe 2019 // Jesteśmy na mieście

Tego jeszcze nie widzieliście. Już w najbliższą niedzielę wszystkich chętnych czeka wyjątkowa rozgrzewka przed Warsaw Improv Festiwal. Tego dnia, w godzinach 12:00-16:00 na trasie pl. Narutowicza – Kawęczyńska będzie kursował specjalny, pełen śmiechu tramwaj. Dosłownie. Wycieczkę poprowadzą komicy i komiczki z  Martą Iwaszkiewicz i Wojtkiem Fiedrczukiem na czele. To jeszcze nie wszystko. O 19:00 Na Placu Zabaw Nad Wisłą wystąpi grupa The Musicals. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Odjazdy z pl. Narutowicza: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, z Kawęczyńskiej: 12:29, 13:29, 14:29, 15:29

 

 

LOLEK Dzieciom w Niedzielę: Mały Naukowiec „Pokazy bez skazy"

Kto jeszcze nie był ze swoimi pociechami na weekendowym cyklu Lolka „Lolek Dzieciom” powinien jak najszybciej nadrobić braki. Od 14-16:00 wasze szkraby będą zajęte i zafascynowane prowadzonymi animacjami, konkursami i innymi aktywnościami prowadzonymi przez tutejszych profesjonalistów, podczas gdy Wy będziecie mogli tę chwilę poświęcić sobie. W najbliższą niedzielę spotkanie upłynie pod znakiem fizyki, chemii i doświadczeń naukowych. Udział darmowy.

Pub Lolek, ul. Rokitnicka 20

Start: 14:00

 

 

Women's Voices: kobiety ratują planetę

Wyjątkowy koncert od kobiet, dla kobiet. Na scenie Centrum Praskiego Koneser staną Paulina Przybysz, Edyta Bartosiewicz, Mela Koteluk, Julia Pietrucha i Brodka, z czego pierwsza z nich jest dyrektorką artystyczną całego przedsięwzięcia. Podczas wydarzenia przewidziano projekcję filmową oraz stand-up. Bilety kosztują 85zł.

Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 1

Start: 17:00

 

 

Do zobaczenia na mieście!