Aquapark Reda

Tutaj staniesz oko w oko z rekinami! To jedyny  park wodny w Polsce połączony z oceanarium, który w swojej ofercie posiada mnóstwo atrakcji, które urozmaicą dobrą zabawę. Poczujecie się jak w magicznej krainie pełnej bajkowych basenów i pontonowych zjeżdżalni. Największą atrakcją tego aquaparku jest zjazd 60-metrowym, podświetlanym tunelem, który prowadzi prosto do akwarium. Ponadto dla szukających wyzwań w aquaparku jest również zjeżdżalnia o 3 stopniach trudności! Dla osób, które chcą się po prostu zrelaksować jest jacuzzi tryskające wodą, a na miłośników morskich fal czeka basen ze sztucznie wytwarzaną falą.

Gdzie? Morska 5

 

aqua park reda mówią na mieście

 

Aquapark Sopot

Kiedy macie dość wysokich temperatur i zapełnionej plaży, dobrą alternatywą będzie park wodny, który położony jest niedaleko plaży. W aquaparku znajdziecie najdłuższą „dziką rzekę” w Polsce – aż 71 m. Ponadto na odwiedzających czekają bicze wodne, gejzery, wyjątkowo stroma zjeżdżalnia, hydromasaże oraz sauny suche i parowe. Na terenie znajdziecie również miejsce na smaczny obiad czy relaks po wodnych szaleństwach.

Gdzie? Ul. Zamkowa Góra 3

 

Aquapark Zakopane

Wodne zabawy z widokiem na Tatry czekają na Was właśnie w tym miejscu. W lecie możecie skorzystać z basenów termalnych lub po prostu leżeć, odpoczywać i opalać się na leżaku. To również raj dla młodszych, ponieważ w ofercie są baseny rekreacyjne z gejzerami, brodzik z ciepłą wodą i fontanną „wodny grzybek”, 5 zjeżdżalni różnej wielkości oraz dziką rzekę. Dodatkowo możemy skorzystać z jacuzzi, saun, a nawet 5-torowej kręgielni.

Gdzie? Ul. Jagiellońska 31

 

Aquapark Białka Tatrzańska

Znajdziecie tutaj trzy strefy: relaksu, zabawy i saunarium. To jeden z najpopularniejszych parków wodnych na Podhalu. Idealne połączenie zabawy z prozdrowotnym odprężeniem w basenach termalnych, które potrafią zdziałać cuda. Szczególną atrakcją, która cieszy się ogromną popularnością są baseny wychodzące na zewnątrz. Nie wychodząc z wody, możecie się znaleźć na zewnątrz i podziwiać przepiękną panoramę Tatr. 

Gdzie? Ul. Środkowa 181

 

Aquapark Kraków

Nie może zabraknąć również jednego z największych aquaparków w Polsce. Długość zjeżdżalni wynosi prawie 800m, w sumie jest ich aż 10, a najdłuższa mierzy aż 202m. Co najbardziej przykuło naszą uwagę? Chyba fontanna w kształcie smoka wawelskiego! Tutaj czeka na was doskonała zabawa i zasłużony wypoczynek wśród szerokiej gamy wodnych atrakcji! Niezapomniane emocje gwarantowane przez cały okrągły rok! 

Gdzie? Ul. Dobrego Pasterza 126

 

 

Na koniec najnowsza perła wśród aquaparków w Polsce - Park of Poland.

Park of Poland - Suntago umożliwia spędzenie urlopu w Polsce w tropikalnym klimacie 32 stopni Celsjusza, w otoczeniu ponad 740 prawdziwych palm przywiezionych z różnych zakątków świata, zamiast wyjazdu na wakacje za granicę. W Suntago do dyspozcji będą trzy strefy tematyczne – Jamango, Relax, Saunaria. Dwie ostatnie dostępne będą dla gości powyżej 16 roku życia.

Wybrane atrakcje parku Suntago Wodny Świat:

32 zjeżdżalnie wodne

Basen z falą

Rwąca rzeka

Rzeka przygód

Wodny plac zabaw 

Maszyna Surf-Air, która umożliwia surfowanie pod dachem

Zewnętrzny wodny plac zabaw (na czas wakacji) 

3 baseny solankowe Dead Sea

5 basenów witalnych, wypełnionych wodą z minerałami

10 saun tematycznych o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza

2 otwierane dachy, dzięki którym goście będą cieszyć się promieniami słonecznymi w ciepłe dni

5 restauracji oraz kawiarnia

5 barów

 

suntago park of poland mówią na mieście 2020 aquapark polska

 

Czas na odrobinę wodnego szaleństwa! Na drodze kluczowe jest bezpieczeństwo, dlatego należy w odpowiedni sposób przygotować samochód. Jak to zrobić? Ostatnie chwile przed zimowym wypoczynkiem są najbardziej stresujące. Pakowanie, rezerwowanie noclegu czy załatwianie różnego rodzaju formalności potrafią przyprawić o zawrót głowy. 

Opony! W Polsce nie ma obowiązku zmiany opon na zimowe, ale według koncernów oponiarskich jeżdżenie cały rok na oponach letnich to zły nawyk, który wciąż stosuje 10-15 procent kierowców. Ten fakt jest bardzo niepokojący, bowiem letnie ogumienie traci swoje właściwości przy temperaturach spadających poniżej 7 stopni Celsjusza. Jeśli dysponujemy używanymi oponami, przed założeniem należy skontrolować ich stan.

Łańcuchy! To, czy wykorzystamy łańcuchy śniegowe na trasie, zależne jest od warunków pogodowych. Łańcuchy są dozwolone wtedy, gdy warunki drogowe są na tyle złe, że bez założenia na koła napędowe łańcuchów nie będziemy w stanie jechać. Ten fakt regulują też stosowne rozporządzenia poszczególnych krajów europejskich. Najlepiej zainwestować w łańcuchy z certyfikatem i homologacją, takie jak TÜV lub ÖNORM V5117.

Paliwo! Nad jakością paliwa dostępnego na stacjach czuwa prawna regulacja ogłoszona w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki. Poszczególne koncerny mają oczywiście własne standardy, które lepiej lub gorzej sprawdzają się w trudnych warunkach. W górach pogoda jest nieprzewidywalna, zatem warto korzystać z jak najlepszych produktów. Niczym przyjemnym jest utrudniony rozruch silnika o poranku, aby więc uniknąć podobnego zdarzenia w przyszłości, zalecamy profilaktyczne tankowanie oleju napędowego przystosowanego do funkcjonowania podczas silnych mrozów.

Bezpieczeństwo! Nasza lista kontrolna nie jest długa, a z kolejnymi zimowymi wyjazdami powinna wejść w krew. Warto jej przestrzegać, aby ograniczyć liczbę nieprzewidzianych rozczarowujących sytuacji.

W podróż po najlepszych aquaparkach w Polsce wyruszyliśmy komfortowym suvem 4x4 Renualt Koloes. Jeśli oprócz wygody wygląd zewnętrzny jest mocnym atutem Koleosa, to wnętrze jeszcze mocniejszym.

 

renualt koloes mówią na mieście test 2019

 

Wyposażenie raduje, skórzana tapicerka Initiale Pais nie tylko świetnie wygląda i zapewnia bardzo komfortową jazdę a lista wyposażenia jest bardzo długa. Kluczem do długich podróży są jednak wygodne fotele – podgrzewane i wentylowane a ten kierowcy miał jeszcze masaż. Nagłośnienie, przeszkony sufit i nocne podświetlenie robi równie mocne wrażenie. Koleos ma sporo złącz ładownia USB, co we współczesnych samochodach przy ilości elektroniki, którą używamy jest bardzo przydatne.

 

renualt koloes mówią na mieście test

 

Duży ekran, sprawna nawigacja, pokazują trasę i korki była nieoceniona. Trudno wyobrazić sobie w tym zakresie coś więcej. Zbiornik paliwa ma 60 litrów, co przy uzyskanym przeze mnie spalaniu zapewniało bardzo przyzwoity zasięg 650 kilometrów. SUV właśnie wjeżdża do polskich salonów a my ruszamy w kolejną trasę tym razem do Trójmiasta by wybrać najlepsze restauracje w tym mieście. 

Więcej na www.renault.pl