Dla dorosłych:

1. Sierżant Cuff - słuchowisko, komedia kryminalna

Sierżant Cuff musi rozwiązać sprawę morderstwa, a jedyny trop, jaki trafia w jego ręce to tajemniczy kwitek do depozytu bankowego wydany pod fałszywym nazwiskiem. Co znajdowało się w skrytce? Dlaczego mężczyzna został zabity? Sierżant Cuff to mistrzowsko zagrana komedia kryminalna w wersji audio. W rolach głównych Borys Szyc i Olaf Lubaszenko.

2. Czarny Romans - audioserial dokumentalny

Siedmioczęściowy dokument odkrywa kolejne rozdziały z życia jednej z najbardziej tajemniczych warszawskich postaci – Jana Wiesława Polkowskiego, czyli Czarnego Romana. „Czarny Romans” to wielogłosowa opowieść uliczna, patchwork o niezwykłym człowieku, którego historia i tożsamość rozmywają się w wielości domysłów i często wykluczających się relacji osób, które znały bohatera na różnych etapach jego życia.

3. Recepcja - audioserial komediowy 

Ten satyryczny audioserial przypadnie do gustu wszystkim pracownikom korporacji i fanom serialu “The Office”. W rolach głównych usłyszycie Klaudię Mynarską, Dorotę Kolak i Annę Smołowik.

4. Anima - słuchowisko, thriller

Na komendę w małym miasteczku przychodzi lokalny listonosz, chcąc zgłosić zaginięcie dwudziestu pięciu mieszkańców pobliskiej wsi. Ich domy stoją puste, a po mieszkańcach ani śladu. Aspirant Jan Willer szuka racjonalnego wytłumaczenia. Czy jednak takie w ogóle istnieje? To pełna grozy i napięcia opowieść o sile tego, czego nie widzimy, czego boimy się najbardziej.  W tej superprodukcji Audioteki wystąpiło czterdziestu lektorów, a w roli głównej Łukasz Simlat.

5. Sweet 90’ - słuchowisko muzyczne

Dziennikarka radiowa Anna Gacek zaprasza na sentymentalną wycieczkę w przeszłość. Do czasów diw wyciągających wysokie „C” na Titanicu, gardzącego sławą Kurta Cobaina oraz fenomenu Spice Girls. W sam raz dla dzisiejszych 30- i 40-latków, którzy chcą wspomnieć swoje młodzieńcze lata.

 

Zobacz także Najlepsze seriale HBO

 

Dla młodzieży:

1. Mietczyński i G.F. Darwin Dramatyzują - seria słuchowisk

A może by tak wykorzystać ten czas i przygotować się do matury? Z produkcjami Mietczyńskiego (Bartłomieja Szczęśniaka), Grupy Filmowej Darwin i Audioteki pójdzie dużo łatwiej i przyjemniej. Do wyboru macie Zemstę, Skąpca, Balladynę, Antygonę, Moralność Pani Dulskiej, Romeo i Julię oraz Szewców.

2. Radio Facecje - seria podcastów  

Co reklamuje Kmicic? Jak podrywa się na Tinderze w średniowieczu? Dla kogo traci głowę Maria Antonina? Odpowiedzi na te pytania, okraszone dawką szalonego humoru, znajdziecie w Radiu Facecje.

3. Brzmi jak Talk-Show - audioshow

Gospodarz - reżyser filmowy oraz członek Teatru Improwizowanego Klancyk, Maciej Buchwald - prowadzi niezobowiązującą rozmowę z zaproszonym gościem w towarzystwie muzyki i żywej widowni. Wciągająca rozrywka na poziomie! Gośćmi dotychczasowych odcinków byli Filip Springer, Jerzy Bralczyk, Dorota Wellman, Jakub Żulczyk. Jest w czym wybierać. Dla młodzieży na pierwszy ogień polecamy profesora Bralczyka!

4. Dżuma - audiobook

Klasyka literatury pięknej w interpretacji Adama Ferencego. Strach, cierpienie, odizolowanie, nieustanna walka z chorobą ukazują bohaterstwo i determinację niektórych, ale i nikczemność, przebiegłość innych.

5. Wiedźmin Opowiadania - seria audiobooków 

Od tej fenomenalnej serii opowiadań Andrzeja Sapkowskiego najlepiej zacząć swoją przygodę z światem Wiedźmina. Ludziom i nieludziom swych głosów użyczają m.in. Krzysztof Banaszyk, Anna Dereszowska, Dorota Segda, Marian Opania, Wojciech Pszoniak czy Jacek Braciak.

Dla dzieci:

1. Rozśmieszanki Usypianki - audiobook

Audiobook zawiera 33 wiersze mistrzyni poezji dla dzieci Danuty Wawiłow bogato oprawione muzycznie. Obok tych powszechnie znanych wierszy znajdziemy tu kilka nieznanych i kapitalnych rymowanek. Z wierszyków Wawiłow wychodzi cała armia dziwolągów, co to „śpią w kaloszach, a kąpiel biorą we frakach”, „głowę mają z sera żółtego, a uszy z pierogów z wiśniami”. Czas się z nimi zaprzyjaźnić!

2. Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci - audiobook 

Pytania, które z pewnością nurtują nie tylko dzieci, ale to one najczęściej i najchętniej je zadają. A odpowiedzi wcale nie są tak oczywiste, jak się dorosłym może wydawać. Idealna pozycja na każdą porę dnia.

3. Przyjaciele - audiobook

Zdarza się czasami, że widzimy kogoś po raz pierwszy w życiu, a mimo to osoba ta wydaje nam się bliska. Co więcej – mamy pewność, że zostaniemy przyjaciółmi. Tak właśnie było z autorami tej opowieści. “Przyjaciele” to książka niezawodnego Grzegorza Kasdepke i Miry Stanisławskiej-Meysztowicz, przeczytana przez Wojciecha Malajkata.

4. Proszę Słonia - audiobook 

Kultowa, wielokrotnie nagradzana książka Ludwika Jerzego Kerna, na pewno spodoba się wszystkim małym dzieciom, które chciałyby być nieco większe. W magiczny świat, w którym porcelanowy słoń staje się najlepszym przyjacielem rodziny zabiera słuchaczy Anna Seniuk.

5. Niesamowite przygody 10 skarpetek - audiobook 

Kto powiedział, że skarpetki mają być do pary… Bo skarpetki się rozparowują. One się nie gubią, ale rozchodzą. Jedna sobie gdzieś wędruje, a druga też, ale gdzie indziej. Skarpetki znikają po wrzuceniu do pralki. To fakt, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyńcze. Tak się dzieje w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo. Podczas słuchania audiobooka, dzieciaki z zapartym tchem towarzyszą skarpetkom w ich niecodziennych przygodach.

Wszystkie wymienione audiobooki, audioseriale i superprodukcje można odsłuchać w ramach usługi Audioteka Klub. Dostęp do usługi przez pierwsze dwa tygodnie jest bezpłatny.

Nowa aplikacja Audioteki dostępna jest na Androida i iOS.