Koncert "Głęboka Harmonia" - cykl (spotkanie 1)

Start: 27 listopada 2016 18:30
Koniec: 27 listopada 2016 20:00
To wyjątkowe wydarzenie. Zadowoli zarówno melomanów, jak i osoby poszukujące stanów głębokiej relaksacji oraz chcące pozbyć się napięć na poziomie ciała i umysłu.

Pierwszy koncert, w niedzielę 27 listopada o godz 18.30, rozpocznie cykl spotkań z "Głęboką harmonią".

Dźwięki gongów i nepalskich mis dźwiękowych nadawane w odpowiedni sposób, w określonych sekwencjach i z odpowiednim natężeniem wchodzą w rezonans z komórkami ciała, przywracając w nich harmonię. Słuchając tej muzyki i poddając się jej wibracjom, bardzo głęboko uspokajamy i wyciszamy umysł. Jednocześnie stymulujemy cały organizm do samoregulacji i uzyskiwania pełni zdrowia. Podczas koncertu, słuchacze są całkowicie zanurzeni w wibracjach i naturalnie osiągają stan głębokiego odprężenia.

Informacje o Wykonawcy:
Piotr Marcinkiewicz - od 9 lat zajmuje się masażami dźwiękiem metodą Petera Hessa oraz innymi technikami masażu manualnego. Przez te lata wielokrotnie organizował i grał koncerty relaksacyjne w całej Polsce, m. in. w ośrodkach medytacyjnych (również w Ośrodku "Kanzeon" prowadzonym przez Małgorzatę Braunek), w czasie warsztatów jogi i obozów chi kung oraz obozu Vedic Art.

Piotr gra wyłącznie na gongach i misach dzwiekowych dopuszczonych do terapii przez instytut dźwięku Petera Hessa. Więcej informacji znajduje się na jego stronie internetowej www.lapis108.pl.

Standardowo koncert relaksacyjny grany przez Piotra trwa godzinę. Słuchacze leżą na karimatach, kocach i poduszkach lub siedzą w wygodnej pozycji, najlepiej z zamkniętymi oczami.
Przeciwwskazania do udziału w koncercie to bycie pod wpływem alkoholu, środków odurzających, leków psychotropowych oraz pierwszy trymestr ciąży.

Fenomen Gongów:
Gongi należą do najstarszych i najważniejszych instrumentów muzycznych południowo-wschodniej Azji. Pierwsze zachowane informacje na ich temat sięgają II w p. n. e. Są one bardzo popularne m. in. w Birmie, Chinach, Annamie i na Jawie, a także w Korei, Kambodży, Wietnamie, Tybecie, Indiach, Tajlandii i Japonii. W XVI wieku, w czasach kolonializmu, gongi przybyły Jedwabnym Szlakiem z Azji do Europy. Właściwe wprowadzenie gongu w zachodni świat muzyki datuje się jednak dopiero na rok 1889, gdy to w Paryżu zagrała jawajsko-annamska Gamelan-Ensemble Orchestra.

Opłata: 40 zł
Zapisy i rezerwacje: tel./SMS pod nr 502 619 108 lub na miejscu w Studio przy Elsterskiej 3A.
Liczba miejsc jest ograniczona dla 30 osób.
Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno