The End (Mats Gustafsson & Friends)

The End (Mats Gustafsson & Friends)

Start: 28 listopada 2019 20:30
Koniec: 28 listopada 2019 22:00
49 PLN (przedsprzedaż) i 59 PLN (w dniu koncertu)
Jest to dla nas ogromna radość, że po długiej nieobecności pod koniec listopada w Pardon, To Tu zawita saksofonista Mats Gustafsson wraz ze swoimi przyjaciółmi i znakomitymi muzykami jakimi są saksofonista Kjetil Møster, wokalistka Sofia Jernberg - singer, composer, gitarzysta Anders Hana i perkusista Børge Fjordheim, których będziemy mieli zaszczyt gościć u nas po raz pierwszy. Bardzo serdecznie zapraszamy!

Muzyka zespołu The End kreśli nowe perspektywy dla współczesnej muzyki eksperymentalnej. Elementy muzyki noise i warstwy ekstremalnej energii współdziałają z różnymi doświadczeniami muzyków w gatunkach takich jak free jazz, rock alternatywny, muzyka improwizowana i współczesna, opera, grindcore, folk i jazz.

➳ Czwartek, 28.11.2019 - g. 20:30
➳ Bilety: 49 PLN (przedsprzedaż) i 59 PLN (w dniu koncertu)
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Mats Gustafsson – baritone saxophone & electronics
Kjetil Møster – tenor saxophone
Sofia Jernberg – voice
Anders Hana – baritone guitar
Børge Fjordheim – drums

Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going. oraz w "Pardon, To Tu" przy barze (bilety kolekcjonerskie). Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) 'na bramce', o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane.

➳ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona

Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

Mats Gustafsson

(ur. 1964) to jeden z najbardziej cenionych europejskich przedstawicieli muzyki improwizowanej. Urodzony na północy Szwecji Gustafsson już jako nastolatek grał na instrumentach klawiszowych, flecie oraz saksofonie. Był zafascynowany grą na saksofonie Little Richarda. Karierę muzyczną zaczął w 1982 roku w zespołach jazz-rockowych i punkowych. W połowie lat 80. przeprowadził się do Sztokholmu. W 1990 roku grał w Londynie w projekcie Company Dereka Baileya. W tym okresie zaczął też regularnie odwiedzać Chicago i nawiązywać kontakty z tamtejszą sceną jazzową (Ken Vandermark, Hamid Drake). W 2012 roku nagrał płytę The Cherry Thing, będącą upamiętnieniem słynnego trębacza jazzowego Dona Cherry’ego. W nagraniach brała udział córka Cherry’ego, Neneh.

Współpracował m.in. z Sonic Youth, Peterem Brötzmannem, Derekiem Bailey, Svenem-Åke Johanssonem, Yamataką Eye, Hamidem Drakiem, Kenem Vandermarkiem, Lee Ranaldo, Thurstonem Moore'em, Axelem Dörnerem, Michaelem Zerangiem, Evanem Parkerem, Merzbow, Hanem Benninkiem, Joem McPhee, FourTet, Paalem Nilssen-Love, Ikue Mori, Stianem Westerhusem i Colinem Stetsonem. Jest liderem zespołów Fire! Fire! Orchestra, The Thing i Swedish Azz.

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno