Cześć Warszawo!

Cześć Warszawo!

Start: 7 października 2015 19:00
Koniec: 10 października 2015 22:00
Panie i Panowie! Krąży fama , że dnia 7 pażdziernika o godzinie 7ej wieczorem , kilku dziwnych osobników za pomocą swoich zdolności prokrastynacyjnych opanowuje lokal "Cześć" . Warszawa, jej historia ,konstrukcja, środowisko były i są inspiracją niżej wymienionych zbiegów z zakładów plastycznych.


Z tej okazji, zapraszamy wszelkich bezdzietnych przyzwoitych ludzi oraz Bóg wie jakie szemrane towarzystwo!

Uczestniczą :

Foxy-związana z gdańską sceną graffiti od 12lat,członek DOA Crew/ilustratorka/grafik/projektant ubrań. Obecnie ze względów zawodowych czasowy rezydent Stolicy.

Piotr Jędruszczak- Mieszka i tworzy na Żoliborzu. Skończył studia. Pracuje dla pieniędzy. Tworzy dla radości.

Koxu- Ur. 1987, absolwent grafiki, character designer, ilustrator i graficiarz.
Fascynuje się grafiką wektorową, malarstwem i każdą postacią kreskówek.
Współpracował z wieloma uznanymi artystami i wordwide’owymi markami, a jego prace wystawiane były w Polsce i za granicą.
Członek kolektywu Dobre Mordy, oraz współtwórca cyklu wystaw polskiej ilustracji wektorowej „KRZY.WE”.
Koneser dobrego rapu i podróżnik z zamiłowania.

Mrufig- artysta kombinator, amator dźwięku i obrazu. Od ponad 20 lat tworzy, związany z Vlep[v]net, współzałożyciel v/iura i V9. Uwielbia deformować zastaną rzeczywistość, nadając jej nieoczywisty kształt.

Niebieski Robi Kreski- artysta, performer, wyróżnia się charakterystycznym stylem który trudno pomylić z kimkolwiek innym. Zaczął tworzyć już w wieku szkolnym inspirując się głównie graffiti i sztuką ulicy. Z biegiem czasu jego świadomość wyostrzyła się, on sam zaczął eksperymentować z innymi nurtami sztuki. Tworzy okładki dla muzyków, pracuje nad plakatami teatralnymi i filmowymi, swoje projekty przenosi na ubrania, tworzy scenografię. Swoją twórczość wystawiał na licznych wystawach w Polsce oraz za granicą. Nie chce się ograniczać do jakiegoś konkretnego rodzaju twórczości, ponieważ to by go zaszufladkowało, a sztuka nie powinna być niczym skrępowana. Niebieski zasłyną swoją konsekwencja w tworzeniu dzieł, o których można powiedzieć, że są brzydkie. Odchodzą od ogólnie przyjętej estetyki ale i tak cieszą oko.

Piotrek Owoc- Urodzony w dumnej jak Johnny Walker Warszawie lat 80-tych , zyje w myśl zasady – to ,że przestało grać pianino nie oznacza ,że skończyła się muzyka. Swoją twórczośc określa jednym zdaniem – Nie lubię bud z placu Mdm.


Maniac - od 2008 roku intensywnie eksperymentuje w technice szablonu. Porzucajac typowe, figuratywne szablony, obecnie zajmuje sie tworzeniem wzorow czysto abstrakcyjnych które podlegaja ciaglej modyfkacji.

Michał Polaczek –grafik, malarz ,ilustrator, twórca murali, niedoszły piłkarz. Rocznik 83

PolishPipe1 – http://polishpipe1.tumblr.com/

Kinga Stawska- Namalowała Warszawę z różnych stron i perspektyw, przedstawiając ją na osiemnastu pracach cyklu „Miastozbiór”. Temat miasta i ludzi kontynuuje w swoich kolejnych pracach.
Kiedy nie maluje, czyta Singera, Kunderę i Giganty przegryzając wszystko humusem.

Szczerbak - związany ze sztuką ulicy od połowy lat 90. Obrazy Szczerbaka to kompozycje koncypujące się w rodzaj labiryntu czy układanki typu puzzle; niczym witraże wyjęte z kościelnych okiennic opowiadają historie anonimowych ludzi. Inwencja w tworzeniu własnego języka plastycznego i stałe wypróbowywanie nowych technik, materiałów nigdy nie zakłóciły drogi i nie rozbiły spójności jego koncepcji sztuki.

Artur Turowski- warszawski artysta wizualny od lat związany z polską sceną sztuki ulicznej (jest jednym z założycieli grupy Vlepvnet). Turowski jest fotografikiem, malarzem, twórcą vlepek, autorem miejskich interwencji, a od kilku lat prowadzi śmiałe eksperymenty polegające na łączeniu fotografii z sitodrukiem. Na swoich zdjęciach dokumentuje przestrzeń publiczną, architekturę, sztukę ulicy i przeróżne przejawy miejskiego życia. Jego fotografię cechuje atmosfera niepokoju, a jednym z ulubionych tematów jest dramatyczna dekompozycja rzeczywistości.

Wiur- malarz graffiti, projektant, grafik. Od połowy lat 90 aktywnie działa na gdańskiej scenie graffiti. Fascynuje się i inspiruje robotami, japońskim drzeworytem, komiksem i sztuką sakralną. Obecnie jako imigrant zarobkowy przebywa w jednym z warszawskich obozów przejściowych. Nie lubi się chwalić ale uczestniczył w wielu wystawach i festiwalach związanych z graffiti i street artem.

Igor Wójcik- Absolwent kolegium Sztuk Pięknych w Kazimirzu dolnym oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, również muzyk, performer. Współpracuje z takimi artystami jak Jakub Słomkowski, Zbych Kunkowski, Konrad Zientara. podróżnik, miłośnik rowerów i starych samochodów. Idealista, ekolog

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno