Jak mogłoby wyglądać szczęśliwe zakończenie Marszu Niepodległości w Warszawie? | K.A.U. kollektiv w ramach rezydencji WRSW | BRLN

Jak mogłoby wyglądać szczęśliwe zakończenie Marszu Niepodległości w Warszawie? | K.A.U. kollektiv w ramach rezydencji WRSW | BRLN

Start: 4 października 2015 16:32
Koniec: 4 października 2015 16:33
Free
Podczas pobytu w ramach rezydencji WRSW | BRLN we wrześniu i październiku 2015, kolektyw K.A.U. z Berlina oraz reżyserka Małgorzata Wdowik zrealizują interwencję w przestrzeni miejskiej (4.10.2015) dotyczącą Marszu Niepodległości 2015 w Warszawie oraz warsztaty połączone z kongresem, dotyczącym fikcyjnej i rzeczywistej przyszłości Pragi.

REZYDENCJA # 3
K.A.U. Kollektiv: Philipp Bergmann, Thea Reifler, Matthias Schönijahn
oraz Małgorzata Wdowik

INTERWENCJA w przestrzeni publicznej: Jak mogłoby wyglądać szczęśliwe zakończenie Marszu Niepodległości w Warszawie?

CZAS: 4.10 (niedziela), godz. 15.00

MIEJSCE: Park Skaryszewski, al. E. Wedla nad Jeziorkiem Kamionkowskim na wysokości ul. Lubelskiej (pomiędzy Fabryką Czekolady E. Wedel a kościołem na Kamionku)
https://www.google.pl/maps/@52.2459639,21.0535206,17z

szczegółowe informacje dostępne na https://www.facebook.com/fundacjatu

INTERWENCJA: 4.10.2015, Park Skaryszewski

Tematem interwencji w przestrzeni publicznej w Parku Skaryszewskim będzie sytuacja z ostatnich 100 metrów organizowanego w Warszawie Marszu Niepodległości. W tym roku ma on zakończyć się właśnie w tej lokalizacji na Pradze-Południe. Jak mogłoby wyglądać ostatnie kilkadziesiąt metrów Marszu Niepodległości 2015 w wykonaniu różnych grup ludzi?
Jak mogłoby wyglądać jego szczęśliwe zakończenie?

Zapraszamy wszystkich chętnych , którzy chcieliby razem z K.A.U. kollektiv poszukać szczęśliwego zakończenia dla Marszu Niepodległości o przyniesienie ze sobą pomysłu na symbol, hasło, piosenkę, flagę, uniformu etc., który mógłby je charakteryzować. Na miejscu dostępne będą materiały, umożliwiające realizację tych pomysłów.

WIĘCEJ O REZYDENTACH:

K.A.U.:

Philipp Bergmann, Thea Reifler i Matthias Schönijahn (kolektyw K.A.U.) spotkali się w Instytucie Stosowanych Badań Teatralnych w Giessen. Używając materiałów dokumentuąjcych konkretne sytuacje i wydarzenia jako punkt wyjścia, stosują różne artystyczne strategie zawłaszczania, dywersji i ponownej kreacji, poszukując nowych, wielowarstwowych doświadczeń. W swojej pracy wykorzystują performance, wideo, dźwięk i montaż. Ich obecny projekt „TRANSIT MONUMENTAL" realizowany we współpracy z reżyserką Małgorzatą Wdowik, zostanie pokazany na festiwalu SPIELART w Monachium, a zakończy podczas projektu w teatrze Komuna // Warszawa w listopadzie b.r. K.A.U. pokazywał swoje prace m.in. w Theaterdiscounter Berlin, DeBrakke Ground w Amsterdamie, Beursschouwburg Brussels, Schlachthaus Theater Bern, Luminale201 2, LAB-Frankfurt i Senckenberg Museum we Frankfurcie nad Menem. Kolektyw współtworzył wystawę „unidisplay – uni(psycho)acoustic“ w Muzeum Sztuki Nowoczesnej we Frankfurcie. Od lata 2013 r. K.A.U. jest częścią Institut für Klangforschung (Instytutu Badań Akustycznych), założonego przez Heinera Bluma, profesora Akademii Sztuki i Projektowania w Offenbach. W listopadzie 2013 roku K.A.U. otrzymał nagrodę B3-Newcomer „BEN" w kategorii „nielinearne praktyki opowiadania" (instalacja nielinearna, projektowanie interaktywne, gry, performance) za swoją instalację multimedialną „Breaking News". Od 2014 r. kolektyw bierze udział w Programie Mentoringowym Performing Art Program (PAP) w Berlinie. W 2015 r. K.A.U. otrzymał dofinansowanie na swoje działania z Senatu Berlina.

http://www.kau-kollektiv.de/

Małgorzata Wdowik – studentka reżyserii teatralnej na Akademii Teatralnej w Warszawie oraz absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2013 roku w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, wspólnie z Aleksandrą Jakubczak zrealizowała spektakl “Zachem.Interwencja”. Odbyła roczne stypendium naukowe w Theater Institute w Giessen, na wydziale Choreography and Performance. Stypendystka Ministra na rok akademicki 2010/2011. Twórczyni projektu
digi-dizajn.pl prezentowanego w Narodowym Instytucie Audiowizualnym, w ramach wystawy Wejdź na poziom 2.0 oraz na Malta Festival Poznań 2013. Twórczyni projektu “Bezdomność. Zadbamy o Ciebie” prezentowanego na Malta Festival Poznań 2014. W ramach sekcji studenckiej reprezentowała Polskę na Prague Quartiennale z projektem The Boundries of Landscape.


WIĘCEJ O PROGRAMIE WRSW | BRLN:

WRSW | BRLN (Warszawa | Berlin) to program jedno-
i dwumiesięcznych wizyt studyjnych dla artystów, kuratorów oraz
badaczy miejskich z Berlina realizowany przez Fundację Badań Przestrzeni Publicznej TU wraz ze społecznościami lokalnymi w budynkach poprzemysłowych w lokalach użytkowych z zasobu m. st. Warszawy. Dotyczy współczesnej przestrzeni publicznej tych dwóch sąsiadujących stolic. Wydarzenia w ramach rezydencji – warsztaty i projekty w przestrzeni miejskiej – realizowane są we współpracy z artystami i kuratorami
z Warszawy.

http://wrsw-brln.pl/


Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Projekt WRSW | BRLN (Warszawa | Berlin) realizowany jest we współpracy partnerskiej z:

Instytutem Badań Przestrzeni Publicznej (Warszawa), Goethe-Institut (Warszawa), Plusnull e.V. (Berlin), berlinerpool (Berlin), Kollegen 2,3 (Berlin), agitPolska e.V. (Berlin).

Szczegóły projektu dostępne na: www.wrsw-brln.pl
oraz www.fundacjatu.wordpress.com

Najlepsze filmy na kanapowego lenia
Top Gun od dziś w kinach
Piękno opuszczonych scenografii filmów...porno