W Kanadzie absolwenci szkół średnich mają możliwość studiowania w szkole magii "Hogwarts School of Whichcraft and Wizardy", mieszczącej się przy niezwykłym uniwersytecie "Northern Star College of Mystical Studies". Po dwóch latach studiów na otrzymać możecie dyplom z certyfikatem ukończenia szkoły magii. Pobyt w niej  wypełniony jest oczywiście nauką przedmiotów znanych z uniwersum Harrego Pottera takich jak zielarstwo, magia czy astrologia.

Hogwart, Szkoly Pottera, J.K. Rowling,
 

Kolejne cztery szkoły, o których wypowiedziała się Rowling to:

  • Mahoutokoro: zlokalizowana w Japonii w najwyższym punkcie wulkanicznej wyspy Minami Iwo Jima. Uczyć się w niej mogą dzieci od 7. roku życia, ale dopóki nie skończą jedenastu lat są transportowani po zajęciach do domu na grzbietach olbrzymich nawałników. Uczniowie, którzy skończyli 11. lat dostają zaczarowane szaty, które rosną wraz z nimi i zmieniają kolor w zależności od postępu nauki. Szkoła jest także znana z quidditcha.
  • Uagadou: największa na świecie szkoła magii, która znajduje się w Afryce w nieokreślonym miejscu zwanym „Góry Księżycowe” i jest ciągle skąpana we mgle. Uczniowie są biegli w astronomii, alchemii, ludzkiej transmutacji i rzucaniu zaklęć poprzez wskazywanie na coś palcem oraz posługując się gestami (Rowling twierdzi, że różdżki to europejski wynalazek). Zamiast listu przynoszonego przez sowę, dzieci dostają zaproszenia do szkoły we śnie od aktualnego dyrektora placówki.
  • Castelobruxo: szkoła wyglądająca jak świątynia, która znajduje się w deszczowym lesie w Brazylii. Chroniona jest przez małe i złośliwe istoty duchowe zwane Caiporo. Uczniowie noszą zielone szaty i znani są ze swoich umiejętności w zielarstwie i opiece nad magicznymi stworzeniami.
  • Ilvermorny: Rowling nie podała żadnych szczegółów na temat tej szkoły, ale na podstawie mapy umieszczonej na Pottermore można przypuszczać, że to amerykańska szkoła zlokalizowana gdzieś na Wschodnim Wybrzeżu, ale nie w Nowym Jorku. W jej tworzeniu ważną rolę odegrała rodzima magia, Rowling nie chce zdradzić, o którym plemieniu myśli, ponieważ to od razu zdradzi dokładną lokalizację placówki.

J.K.Rowling, Harry Potter, Hogwart, Nowe szkoły harrego pottera
 

Czy pomysł ten skończy się podobnie jak pomysł szkół Jedi, o których po pewnym czasie słuch zaginął?
Mamy nadzieję, że nie!
J.K. Rowling stopniowo podsyca ogień potteromanii. Czekamy na więcej info!