27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie, dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie.

O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?
 

„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

 


 

Szczegółowy repertuar wersja 2D z polskimi napisami (kliknij tutaj)

Szczegółowy repertuar wersja 2D polski dubbing (kliknij tutaj)

Więcej informacji i bilety na www.kinoatlantic.pl

 

Bilety na film możecie wygrać również u nas :) Napiszcie nam o swoim ulubionym obrazie Vincenta van Gogh. Najciekawsze zgłoszenia nagrodzimy wejściówkami na wydarzenie.

Do wygrania są 2x2 zaproszenie. Konkurs trwa do 27.09 do godziny 19:00.

Odpowiedzi wysyłajcie na: redakcja@mowianamiescie.pl. Temat: Vincent van Gogh w Atlanticu.