Sportowcy, których znamy z telewizji, z zawodów, turniejów, z wywiadów za pośrednictwem social mediów pokazują swoją ludzką, zwyczajną twarz. Instagram daje możliwość poznania się od zupełnie innej strony, tej prywatnej, poza sportowej, codziennej, nierzadko z przymrużeniem oka. Udaje nam się czasem zajrzeć tam, gdzie zwykła kamera nigdy nie dociera. Zdjęcia z urlopu, live transmisja z szatni po meczu czy wypad ze znajomymi do knajpy.

Lubimy sportowców, którzy są aktywni w social mediach, takich, których można na bieżąco śledzić i obserwować, do których można napisać. Mamy wrażenie, że lepiej ich znamy, więcej o nich wiemy, jesteśmy bliżej nich, co za tym idzie możemy naprawdę powiedzieć, że lubimy ich i cenimy, bo wiemy za co.

W takim razie, którzy są naszymi TOP? Sprawdźcie sami!

 

Robert Lewandowski - 11.7 milonów followersów

Piłkarz, mąż i ojciec, autorytet nie tylko na boisku. Najliczniej i najchętniej obserwowany polski sportowiec. Bo kto z nas nie lubi podglądać prywatnego życia osób, które odnoszą sukcesy sportowe i osobiste? Od Roberta bije dużo pozytywnej energii i pewności siebie. Jest osobą medialną i korzysta z tego,  pomagając wraz z żoną potrzebującym czy angażując się w różne akcje charytatywne. Jest jednocześnie autorytetem i wzorem do naśladowania dla każdego młodego piłkarza.

Robert Lewandowski - 11.7 milonów followersów

https://www.instagram.com/_rl9/?hl=pl

 

Wojciech Szczęsny - 1.3m milionów followersów

Jeśli szukacie miejsca, w którym piłka nożna przeplata się z życiem osobistym, elegancją i piękną żoną, to jesteśmy przekonani, że konto Wojtka Szczęsnego szczególnie się Wam spodoba. Instagram bramkarza włoskiego Juventusu oraz reprezentanta Polski cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i to nie tylko ze strony rodaków. Po każdym meczu możemy zobaczyć zdjęcie prosto z boiska i przeczytać krótkie podsumowanie ostatniego spotkania.

Wojciech Szczęsny - 1.3m milionów followersów

https://www.instagram.com/wojciech.szczesny1/?hl=pl

 

Joanna Jędrzejczyk - 1 milion followersów

Konto Joanny Jędrzejczyk to miejsce, w którym łączy się miłość do sportu z kibicowaniem innym zawodnikom, ale również pomocą mniejszym, słabszym i bardziej potrzebującym. Zawsze szczera, uśmiechnięta, dowcipna, kiedy trzeba skupiona na walkach i treningach. Pokazuje jak je, ćwiczy, regeneruje się i spędza wolny czas. Na instastory możemy oglądać ją jak jednego z naszych znajomych, podczas zakupów czy wygłupów ze znajomymi.

Joanna Jędrzejczyk - 1 milion followersów

https://www.instagram.com/joannajedrzejczyk/?hl=pl

 

Karol Kłos - 112 tysięcy followersów

Nie da się, po prostu nie da przeglądać konto Karola Kłosa i nie zostawić follow. My jesteśmy największymi fanami jego poczucia humoru, energii i uśmiechu. Reprezentuje Polskę na zawodach międzynarodowych, a obecnie trenuje i gra w Skrze Bełchatów. Na instagramie dzieli się wygranymi i przegranymi meczami, akcjami charytatywnymi, kupnem mieszkania, ale pilnuje też żebyśmy za bardzo się nie najedli w Święta.

Karol Kłos - 112 tysięcy followersów

https://www.instagram.com/karolklos/?hl=pl

 

Piotr Żyła - 106 tysięcy followersów

Piotr Żyła to zdecydowanie najśmieszniejszy z polskich sportowców. Skoki narciarskie zaczął trenować w wieku 8 lat, do tej pory największym jego sukcesem jest brązowy medal Mistrzostw Świata. Słynie z charakterystycznego śmiechu, dużego poczucia humoru, dowcipnych wypowiedzi i ciekawych wywiadów.

Piotr Żyła - 106 tysięcy followersów

https://www.instagram.com/piotr_zyla_official/?hl=pl

 

Andrzej Wrona - 97,2 tysięcy followersów

Andrzej Wrona to już kolejny siatkarz w tym gronie, równie pozytywny i pełen energii. Zawodnik ONICO Warszawa i reprezentant Polski w swoich mediach społecznościowych skupia się nie tylko na sporcie, wspiera również akcje charytatywne i jest ambasadorem Olimpiad Specjalnych.

 Andrzej Wrona - 97,2 tysięcy followersów

https://www.instagram.com/w_kracze/?hl=pl

 

Joanna Jóźwik - 94,4 tysięcy followersów

Joanna Jóźwik to jedna z piękniejszych twarzy polskiego sportu. Trenuje lekką atletykę i biega na średnich dystansach. Na instagramie znajdziemy ją nie tylko w sportowym wydaniu, ale również w codziennych sytuacjach, a nawet na wakacjach. Przykuwa uwagę szczerym uśmiechem i naturalnością.

Joanna Jóźwik - 94,4 tysięcy followersów

https://www.instagram.com/joanna.jozwik/?hl=pl

 

Kamil Stoch - 81 tysięcy followersów

Kamil Stoch to dwukrotny mistrz olimpijski i dziesięciokrotny zwycięzca Mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Niezwykle utalentowany, pracowity i przy tym wszystkim niesamowicie miły i naturalny. Na instagramie ujawnia tylko swoje wyjazdowe, sportowe i turniejowe życie, od czasu do czasu pokazuje swoją piękną żonę.

Kamil Stoch - 81 tysięcy followersów

https://www.instagram.com/kamilstochofficial/?hl=pl

 

Łukasz Juras Jurkowski - 69,3 tysięcy followersów

Łukasz Jurkowski (Juras) to komentator sportowy, zawodnik taekwondo i mieszanych sztuk walki MMA. Kibic, a ponadto spiker Legii Warszawa. Promuje zdrowy tryb życia i bardzo aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, chętnie dzieli się swoimi treningami i wydarzeniami ze sceny MMA.

Łukasz Juras Jurkowski - 69,3 tysięcy followersów

https://www.instagram.com/jurasmma/?hl=pl

 

Maja Włoszczowska - 37,3 tysięcy followersów

Maja Włoszczowska kojarzona jest z rowerem, kolarstwem górskim, drobną posturą i nieprzeciętną urodą. Dzięki swojemu żelaznemu charakterowi wygrała mistrzostwa świata i dwukrotnie stanęła na drugim stopniu podium igrzysk olimpijskich, a jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Na instagramie dzieli się z obserwatorami swoimi zawodowymi podróżami, treningami i sportowymi zajawkami, nie tylko rowerowymi.

Maja Włoszczowska - 37,3 tysięcy followersów

https://www.instagram.com/majakrt/?hl=pl

 

Anita Włodarczyk - 9 tysięcy followersów

Anita Włodarczyk to sportowiec, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, nierozerwalnie kojarzona jest z młotem. Polska lekkoatletka, podwójna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata, na koncie ma wiele rekordów świata. Od czasu do czasu pojawia się w telewizji i chętnie udziela wywiadów. Zawsze pełna energii, z uśmiechem i dużym dystansem do siebie. Takich pozytywnych osób nie da się nie lubić.

Anita Włodarczyk - 9 tysięcy followersów

https://www.instagram.com/anitawlodarczykk/?hl=pl

 

Żałujemy, że nie wszyscy polscy zawodnicy są tak aktywni na instagramie. To nie tylko sposób na pozyskanie nowych sponsorów, ale przede wszystkim na przyciągnięcie i stały kontakt z fanami.

 

Tekst: Aleksandra Ślósarczyk

Wszystkie zdjęcia pochodzą z instagramowych kont sportowców.

 

zobacz także: Buduj formę na ORLEN Warsaw Marathon pod okiem profesjonalistów