Aktualnie w bazie Veturilo znajduje się aż 610 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. W zeszłym roku firma Nextbike poszerzyła liczbę rowerków dziecięcych i tandemów. Co ciekawego zmieni się w kolejnym, siódmym sezonie rowerowego szaleństwa?

 

Veturilo warszawa

 

System działa sprawnie od 2012 roku i ciągle się rozwija. Aktualnie Warszawa posiada ponad 5 tysięcy rowerów i 355 stacji, ta liczba stawia stolicę na piątym miejscu w skali Europy. Najwięcej stacji znajduje się w Śródmieściu, jednak 2018 roku miasto planuje poszerzyć i zagęścić sieć na jego obrzeżach. 

Pojawił się również pomysł wprowadzenia rowerów tzw. czwartej generacji, tzn. operowanych przez samodzielny system komputerowy (każdy z nich posiadałby terminal i elektroniczny zamek). Byłyby to pojazdy hybrydowe, łączące ideę systemu stacyjnego z bez stacyjnym, podobne rozwiązanie pojawiło się w Krakowie.

Zobacz także Fat Buddha - restauracja na granicy kultur

W planach jest również zagospodarowanie większej ilość miast należących do aglomeracji warszawskiej. Sieć może się rozrosnąć nawet do 500 stacji i 8 tysięcy rowerów. Jednoślady firmy Nextbike ruszą w tym roku w Piasecznie i powielą swoją liczbę w Konstancinie Jeziornie. 

Zasady pozostają bez zmian – czytelne i ogólnodostępne. Oficjalna strona Veturilo informuje jednak, że trzy stacje zostaną przeniesione i uruchomione z opóźnieniem (Teatr Rampa, Park Praski, Powstańców Śląskich), a dwie czasowo zdemontowane (Miodowa, Powstańców Śląskich -Połczyńska).

Zobacz także 5 basenów, na które wejdziesz bez czepka

Miło słyszeć, że ukochany system rowerowy Warszawiaków wciąż się rozwija, prawda?