„Chińszczyzna” pomimo bogactwa warzyw nie należy do najzdrowszych kuchni, a wszystko za sprawą dużej zawartości tłuszczu i wysokim stopniu przetworzenia. W dalszym ciągu lokale, które ją serwują są bardzo popularne. Pokaźne porcje, niska cena i oryginalny smak ściągają tłumy gości. Mamy tu kogoś, kto nie lubi raz na jakiś czas zjeść „chińczyka” w ulubionej knajpie?

 

Chińczyk z Senatorskiej, ul. Okopowa 23

Lokal funkcjonuje od 1973 roku i wciąż ma się dobrze. Jak sama nazwa wskazuje, zmieniło się miejsce, ale to nic. Kuchnia pozostała ta sama. Jadają tu całe pokolenia, starsi wspominają poprzednią lokalizacje a młodsi próbują nowych smaków. Restauracja organizuje przeróżne spotkania z kulturą wschodu w myśl przyjaźni polsko-chińskiej. Nauka kaligrafii, wykłady z historii i pokazy chińskich zwyczajów i etykiety. A do tego oczywiście sycące jedzonko. Mniam!

chińczyk senatorska warszawa jedzenie miasto

 

Mekong Bar, ul. Długa 29, przy Placu Bankowym

Obszerny, podłużny lokal, dużo zielonej roślinności na oknach i system numerkowy. Stoliki dość szeroko rozstawione, więc odnajdziesz tu odrobinę prywatności. W tej restauracji zorganizujesz imprezę biznesową czy bankiet. Idealne miejsce na kameralny obiad w dobrej cenie przy okazji wizyty na Starym Mieście, pobliskim kinie czy muzeum. Latem usiądziesz również na zewnątrz. Uwielbiamy zupy i sajgonki.

chińczyk warszawa jedzenie na mieście gdzie zjeść chińszczyznę plac bankowy

 

Hong Ngoc, ul. Kodratowicza 25E

Kolejny bar, który zdążyła już zmienić lokalizacje. Wcześniej znajdowała się w budynku tzw. „trumny” naprzeciw szpitala bródnowskiego. Dzisiaj nie musicie jej szukać daleko – obecnie znajduje się przystanek dalej, po tej samej stronie ulicy, w bródnowskim zagłębiu dobrego jedzenia. Przenosiny, choć wymuszone, wyszły właścicielom na dobre – codziennie miejsce odwiedza tłum klientów. Polecamy!

chińczyk warszawa chińszczyzna brudno

 

Zobacz także Najlepsze tajskie jedzenie w Warszawie

 

Asia Tasty, Plac Żelaznej Bramy 1, Hala Mirowska

Miejsce z tradycją na kulinarnej mapie Warszawy. Pyszny pad-thai i klasyczna zupa pho. Wszystko w samym sercu Śródmieścia, w kultowym już miejscu zakupów. Klimat niezmienny od lat, podobnie smak i aromat serwowanych tu potraw. Wskocz po drodze do domu lub w trakcie zwiedzania miasta. Prowadzą tez sklep internetowy, gdzie kupisz m.in. oryginalne azjatyckie napoje i bambusowe sitka do gotowania na parze. 

asia tasty warszawa chińszczyzna chińczyk jedzenie centrum

 

Hami Foods, ul. Kasprowicza 16, przy Metrze Stare Bielany

Pierwszy lokal z zewnątrz nie wyglądał zachęcająco dla niektórych, ale mieszkańcy pobliskich bloków nigdy nie przestali się tu stołować. Jedzenie pachnące, przemiły pan za ladą i porcje nie do przejedzenia. W ostatnim czasie restauracja zamknęła swój pierwszy lokal, za to otworzyła dwa nowe: jeden o klasycznym, nieco obskurnym klimacie i drugi, dla wielbicieli nowoczesnych wnętrz. Oba w bliskim sąsiedztwie.

chińczyk warszawa chińszczyzna jedzenie przepis mówią na mieście

 

Ryż, sos słodko-kwaśny lub ostry i chrupiące sajgonki a do tego surówka z białej kapusty.

Skusisz się? :)

 

Zobacz także Gdzie pójść na spacer z psem?