Aktualnie Warszawę przeplata ponad 500km tras rowerowych. Znasz ten scenariusz? Jedziesz wzdłuż ścieżki i nagle… trasa się kończy, a Ty możesz już tylko zjechać na ulicę (albo chodnik). Na szczęście zdarza się to coraz rzadziej, nasze miasto prężnie się rozwija kładąc duży nacisk na udogodnienia dla cyklistów.

Jednymi z najprzyjemniejszych tras w tym momencie są te, położone wzdłuż brzegów Wisły. To żadna nowość, że tam są, nie raz koło nich przechodziłeś. Szlak biegnący po bulwarach zaczyna się już na Młocinach, a kończy w Powsinie. Wybierając go zwróć uwagę na remont schodków – w tym momencie wyłączony jest niewielki odcinek przy Metrze Centrum Nauki Kopernik.

 

 

Miasto ma w tegorocznych planach połączenie tras rowerowych między Al. Wilanowską a ulicą Nałęczowską. Odcinek miałby 2km i przebiegałby wzdłuż ciągu ulic Wiertnicza-Powsińska. Łączna długość trasy będzie wynosić aż 24km!

 

Zobacz 5 basenów, na które wejdziesz bez czepka

 

Powstanie również połączenie między Zaciszem a trasą Toruńską, dzięki któremu rowerzyści zyskają płynny dojazd z Warszawy do Marek i Ząbek. Przebudowanych zostanie kilka skrzyżowań, nie dużej zmianie ulegnie również sygnalizacja świetlna. Nowa ścieżka rowerowa połączy się z już istniejącą przy węźle z trasą toruńską w Markach. 

Piękna pogoda plus rozwijający się system miejskich tras rowerowych i dwukołowiec zasilany twoimi własnymi nogami to najprzyjemniejszy przepis na aktywnie spędzony czas!