Boho już od kilku sezonów przewija się w szafach, wnętrzach i fryzjerstwie. Kojarzy się ze zwiewnością, wolnością i świeżością. Samo określenie tej tendencji wywodzi się od słowa „bohema”, które oznacza kreatywne środowisko artystyczne wolne od konwenansów, norm społecznych i utartych schematów. Długie sukienki, wszelkiej maści nieregularne wzory, kwiaty we włosach i frędzle – to w dużym uproszczeniu elementy charakterystyczne dla stylu boho.

 

Wybierz odpowiednie miejsce

Przepiękną aranżację w stylu boho uda się stworzyć na łonie natury. Wśród drzew, lampionów, świec, nieopodal strumyka lub jeziora – tu będzie perfekcyjne. Możesz wykorzystać do tego celu ładnie zagospodarowaną działkę znajomych, hotelową restaurację (SPRAWDŹ – Hotel Narvil), parkowy bar lub inne, bliskie naturze miejsce. Fantastycznie sprawdzi się również domek w górach czy nad jeziorem, choć (jeśli mieszkasz w dużym mieście) będzie to mistrzostwo umiejętności organizacyjnych i negocjacyjnych – bardzo ciężko jest zmobilizować większą grupę osób do dalekiego wypadu, niestety.  W każdym razie – praktycznie każde miejsce z odizolowaną przestrzenią na łonie natury będzie odpowiednie.

 

 

Zabawa zaczyna się już teraz, czyli dobór odpowiednich dekoracji

Pastelowe kolory, dużo kwiatów i świec to raj dla praktycznie każdej kobiety. Organizując wieczór panieński w plenerze warto zadbać o stabilność poszczególnych elementów (pogoda w naszym klimacie bywa nieprzewidywalna). Postaraj się zorganizować wszystko tak, aby w razie deszczu można było się gdzieś skryć, ale nie koniecznie uciekać do środka. Altana ogrodowa to idealne rozwiązanie, ale konstrukcja z rozpostartych parasolek zrobi większe wrażenie radząc sobie z deszczem równie dobrze. Stół możesz ułożyć z palet, tuż przy ziemi, obrus koniecznie przypnij od dołu takerem. Siedzieć możecie na paletowych ławkach z poduchami, lub kocykach – uprzedź uczestniczki o konieczności ubrania luźnych, długich kreacji. Jeszcze tylko mnóstwo lampek ogrodowych, może jakieś hamaki i głośnik. Jest pięknie!

 

 

Przygotuj plan ramowy imprezy

Tak, aby nikt się nudził a przyszła panna młoda czuła jak gwiazda. Możesz zorganizować np. warsztaty florystyczne, lub zwyczajne plecenie wianków, które przez całą noc będą zdobić wasze głowy. Świetną opcją będzie również lekcja tańca z przymrużeniem oka, wspólne tworzenie biżuterii, lub przedmiotów codziennego użytku z wykorzystaniem zasad „zero waste”. Możecie też razem gotować, nauczyć się przygotowywać sushi lub zrobić konkurs na najpiękniejsze babeczki. Jeśli wszystkie jesteście ze sobą blisko, fenomenalną opcją jest stworzenie filmiku wspominkowego, który obejrzycie wspólnie przy pomocy rzutnika – wiecie, takiego, gdzie zawarte zostaną pierwsze miłości, wspólne szaleństwa, największe wpadki itp.. Możliwości jest miliard, wystarczy otwarta głowa – ale uwaga! To panna młoda ma się bawić najlepiej!

 

 

Pomyśl o poczęstunku

Ten, poza tym, że powinien być smaczny, to dodatkowo – wyjątkowo efektowny. Chyba nie musimy wspominać, aby zadbać o wszystkich uczestników, również tych o specjalnych wymaganiach. Na każdej imprezie, nie tylko podczas wieczorów panieńskich, nie powinno zabraknąć przysmaków z kategorii „na jeden kęs”. W tej roli sprawdzi się sushi, owoce, koreczki, krakersy z różnorodnymi pastami i dipami, tarty podzielone na małe części – naprawdę można poszaleć. Rewelacyjnie sprawdzi się również fondue – zarówno w wersji na słodko, z czekoladą, jak i na słono – co sprawdzi się szczególnie dobrze, kiedy nie przewidujecie żadnych ciepłych posiłków. Całość dopełnijcie kieliszkiem pełnym dobrego wina, lub profesjonalną obsługą barmańską – najlepiej w postaci przystojnego i rozgadanego barmana, rzecz jasna.

 

 

Ostatni szlif – zróbcie się na bóstwa!

Bo żadna kobieta nie czuje się dobrze, kiedy nie wygląda dobrze. Na zakupy możecie wybrać się razem, lub zamówić kreacje przez Internet (sprawdzi się szczególnie dobrze, jeśli chcecie mieć takie same sukienki). Do butów nie musicie przywiązywać wagi – po trawie najlepiej spaceruje się przecież boso. Najlepsze salony piękności mają w swojej ofercie pakiety na wieczory panieński – podczas takiego spotkania cały zakład jest dla Was, a profesjonaliści zajmują się paznokciami, skóra twarzy, fryzurami i niejednokrotnie makijażem. Jednych z takich miejsc jest np. Salon IVY Beauty & Bubbles, gdzie w dogodnej lokalizacji i pięknym wnętrzu możecie cieszyć się usługami wykonywanymi przez najlepszych ekspertów w stolicy. O salonie pisaliśmy TUTAJ.

 

ivy beauty & bubbles

 

Teraz, jak już wszystko gotowe, odpalacie muzykę, aparaty fotograficzne i bawicie się do białego rana (lub nawet dłużej). Czujcie się swobodnie i patrzcie na zachwyconą przyszłą pannę młodą – przecież o to chodziło! Na zdrowie!