Zapiekanka w latach 80 absolutnie opanowała ulice. Była pierwszym polskim fast-foodem, z tego powodu do dziś wielu z nas ma do niej sentyment. Jednak nie ma co ukrywać, że zapiekanka to świetna przekąska, która cały czas jest modna! A gdzie zjeść prawdziwą zapiekse jak za dawnych lat w Warszawie? Oto nasz subiektywny ranking najlepszych miejsc. 

Zapiexy luksusowe

To miejsce, w którym dostaniesz zapiekankę rodem z PRL-u w pozytywnym tego słowa znaczeniu! Krucha bułka, wiele dodatków, które możesz samemu dobrać, ponieważ w ofercie są klasyczne zapiekanki, ale także wegetariańskie, czy też włoskie lub amerykańskie. Oprócz tego wiele sosów do wyboru i klasyczna oranżada. Zapłacicie tu nie więcej niż 15zł, a zjecie naprawdę super zapiekankę! 

Adres: Widok 19, Warszawa

Zapiekanki u Pandy

Warto wybrać się na Bielany i zjeść klasyczną zapiekankę serwowaną przez lokal. Dostaniemy tam pół-bakietki, a na niej mnóstwo składników, które możemy skomponować sami. Tonik lub oranżada w szklanej butelce przeniosą was myślami do czasów dzieciństwa, kiedy ukradkiem przed rodzicami piliście mocno nagazowaną oranżadę. 

Adres: Żeromskiego 29A

Serwus

Jeśli masz ochotę na pyszną zapiekse zrobioną ze świeżych produktów to musisz się wybrać do Serwusa. Dla wielu osób zapiekanka to rzecz kultu i to miejsce jest idealne dla miłośników tego fast-fooda. Lokal oprócz dobrych zapiekanek posiada wiele stolików, na których znajdują się przyprawy, którymi możemy doprawić naszą zapiekse. Za 10zł jesteśmy się w stanie najeść na cały dzień. 

Adres: Chocimska 33, Warszawa

Photo: facebook Zapiekanki Serwus.

Zgłodnieliście podczas czytania tego artykułu? Bo my bardzo! Koniecznie odwiedźcie powyższe miejsca z kultowymi zapiekankami i rozkoszujcie się ich smakiem.