Długi weekend na nowym bulwarze zaczął się i zakończy się koncertowo. W środę na plenerowej scenie odbył się specjalny koncert „Tu bije serce stolicy!”, a w niedzielę wieczorem w amfiteatrze wystąpi plejada gwiazd rodzimego folku. Dobre sąsiedztwo zobowiązuje, więc bogaty program przygotowało mieszczące się nieopodal Muzeum nad Wisłą oraz Centrum Nauki Kopernik. Muzeum zaprasza na cykl wydarzeń związanych z finisażem pierwszej wystawy „Syrena herbem twym zwodnicza”. W pawilonie wystawowym i najbliższej okolicy zaplanowano m.in. warsztaty, oprowadzania, koncerty. Część cyklu odbędzie się bezpośrednio nad rzeką, czemu sprzyja nowa infrastruktura – w tym amfiteatr. To właśnie w nim w piątek wieczorem zaprezentowany zostanie „Abisal/Tonal” - wideoperformans Anny Zaradny z muzyką na żywo. Organiczne brzmienia syntezatorów analogowych, muzyki elektronicznej i przetworzonego kobiecego głosu, staną się ilustracją dla kręconych w latach 20. i 30. pionierskich filmów francuskiego biologa i autora cykli przyrodniczych Jeana Painlevy. 

W niedzielę zaś z wysokości tej nowej przestrzeni koncertowej oglądać będzie można performance na łodziach z udziałem Agnieszki Brzeżańskiej, Ewy Ciepielewskiej, Dominiki Olszowy, Marii Kozłowskiej, squirt girls (Justyny Górowskiej i Izabeli Koczanowskiej) oraz koncert muzyki improwizowanej Patryka Zakrockiego i gości. 

Centrum Nauki Kopernik w długi nadwiślański weekend również wychodzi ze specjalnym programem, tyle że doświadczalnym. W niedzielę ubrani na czerwono animatorzy będą zachęcać osoby przechadzające się po bulwarach do poznania żywiołów związanych z rzeką – wody i powietrza. Dzięki nim spacerujący nowootwartymi bulwarami będą mogli sprawdzić, jak powstaje wir wodny, czy da się „wdmuchnąć” kulkę do pustej butelki, zatopić nurka Kartezjusza i ukryć telefon w balonie. 

Na nowym bulwarze spacerowiczów powitają również warszawscy plażowi. W nadrzecznym punkcie na wysokości muzeum będzie można wypożyczyć od nich leżaki a także sprzęt rekreacyjny i sportowy. 

Przez cały długi weekend działać też będzie Kiosk „Przekroju” – miejsce spotkań z redakcją kwartalnika oraz otwartych warsztatów.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegółowy program znajduje się w załączeniu. Szczegóły wydarzeń Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej znajdują się na stronach 

www.kopernik.org.pl
oraz
artmuseum.pl/pl/muzeum.