Polska branża informatyczna mogłaby już w tej chwili zatrudnić nawet do 50 tys. pracowników. Jednak informatycy i programiści to specjaliści, których trudno znaleźć na rynku pracy – są ósmym najtrudniejszym zawodem dla pracodawców pod tym względem. Dlatego Nordea Bank i Software Development Academy stworzyły projekt „IT na Bank”, czyli cykl szkoleń dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę zawodową w IT. Kurs to zarówno odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, jak i potrzeby ludzi – coraz więcej osób myśli
o przebranżowieniu się i zdobywaniu nowych kwalifikacji.

Dlaczego warto?

Praca w sektorze IT jest nazywana pracą marzeń. Wynika to z faktu atrakcyjnych zarobków, licznych benefitów, w tym szkoleń, a także ciekawych wyzwań i gwarancji pracy na lata. Do tego dochodzą dodatkowe korzyści z pracy w banku, który może zaoferować pracowniczy program emerytalny, dofinansowanie do szkoleń i kursów oraz dodatkowe benefity dopasowane do stanowiska.

Bank dopłaca do Twojego szkolenia.

W tym roku startuje już trzecia edycja „IT na Bank”. Cały proces kwalifikacji uczestników do kursu podzielony jest na trzy etapy, czyli weryfikację nadesłanych CV, pierwszy etap rozmów i testy pogłębione oraz kolejne, finalne rozmowy z kandydatami. Osoby, które pomyślnie przejdą przez wszystkie fazy rekrutacji, dostaną gwarancję zatrudnienia na stanowisku IT Operations Specialist w Nordea Bank. Co więcej, kursant opłaca tylko 40% ceny szkolenia, a pozostałe 60% kosztów ponosi bank. Sam kurs, który opiera się na zajęciach praktycznych, prowadzony jest od podstaw, więc każdy może w nim uczestniczyć. 

„Z naszego punktu widzenia taka forma przygotowania pracowników sprawdza się doskonale. Proces rekrutacji pozwala nam wybrać osoby naprawdę zmotywowane do nauki, a później do pracy. Intensywne szkolenie nie tylko gwarantuje, że osoby, które je przejdą będą dobrze przygotowane od strony technicznej, ale co równie ważne, będą już znały naszą organizację. Nasi pracownicy, którzy ukończyli pierwszą edycję "IT na Bank" są tego najlepszym dowodem. Szybko się zaadaptowali i są ważnymi członkami zespołów, w których pracują” – mówi Brygida Kazimierska, Master expert w Nordea Transformation Programmes.

Kto powinien wziąć udział? 

„Zależy nam, by zgłaszały się osoby dynamiczne, ambitne, posiadające zdolność analitycznego myślenia i ciekawe świata IT. Oferujemy nie tylko kurs, ale i nową pracę, która pociąga za sobą zmiany również poza sferą zawodową, czyli np. zmianę miejsca pobytu w przypadku osób spoza Mazowsza. Branża ta daje ogromne możliwości i motywuje do ciągłego rozwoju. Aplikujący musi mieć poczucie, że odnajdzie się w tym żywiole” – podkreśla Piotr Mazur, wiceprezes Software Development Academy, współorganizator projektu. 

Jak i kiedy się zgłosić?

Zgłoszenia do projektu można dokonać za pośrednictwem strony www do dnia 19 listopada 2017 r. Spotkanie informacyjne na temat kursu odbędzie się w Warszawie 7 listopada br. o godz. 18:30 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Będzie można uzyskać tam niezbędne informacje oraz dostać odpowiedzi na nurtujące pytania. Na spotkanie trzeba się wcześniej zarejestrować. Kurs będzie prowadzony w trybie wieczorowym i wystartuje 3 stycznia 2018 r.

Szczegółowe informacje dostępne są zarówno na stronie projektu: http://itnabank.pl/

O Software Development Academy

Software Development Academy to wiodąca akademia programowania w Polsce, organizująca kursy w kilkunastu oddziałach w kraju. W 2017 roku SDA wprowadzi na rynek IT blisko 1000 absolwentów. Kursy są prowadzone przez doświadczonych trenerów, praktyków w branży. Uczestnicy zajęć są objęci programem Absolvent Success Program, dzięki któremu uzyskują stałe i kompleksowe wsparcie w wejściu na rynek pracy IT. Po ukończeniu kursu 81% absolwentów znajduje zatrudnienie w ciągu 3 miesięcy.

Więcej informacji: www.sdacademy.pl