Po raz pierwszy nie kompozytor, a idea „Pieśni wspólnej” zatrzyma nas w muzycznym skupieniu podczas jubileuszowej edycji festiwalu. Wspólnej pieśni potrzebujemy dziś szczególnie, w tym czasie głębokiego podziału. Pozwólmy sobie być razem i przekraczać granice śpiewem. Śpiewajmy zatem! Michał Merczyński, dyrektor Nostalgia Festival Poznań

W samym sercu tegorocznej edycji Nostalgia Festival Poznań znajdziemy dwa wieczory koncertowe wypełnione dźwiękami w czterech różnych odsłonach. Z listopadowej samotności do wspólnego przeżywania muzyki Pawła Mykietyna 17 listopada zapraszają nas Anna Gadt, Agnieszka Kiepuszewska i Joanna Lalek z towarzyszeniem Orkiestry Muzyki Nowej pod batutą Szymona Bywalca w nowym projekcie kompozytora „Wyliczanka”, a także Joanna Wicherek i Michał Sławecki w „Sonetach Szekspira” – osobistym utworze napisanym przez Mykietyna dla swojej żony.

Inspirują nas piosenki, których słuchanie w kółko wywołuje niezmiennie zapach łez, nie ze smutku, nie z radości, ale z nagłego, prostego piękna. – tak o premierowym 18 listopada „Songs” mówią Barbara Kinga Majewska – operowa śpiewaczka i Bartłomiej Wąsik – pianista z duetu Bardo. W drugiej części wieczoru niezwykłej lekcji historii muzyki czytanej na nowo udzieli słuchaczom wokalno-lutniowa formacja Amores Pasados z Johnem Potterem i „Alternative History”.

Na koncerty w Auli Artis obowiązują bezpłatne wejściówki, które są dostępne w Centrum Informacji Miejskiej, ul. Ratajczaka 44.

Nostalgia to również bogaty repertuar filmowy skupiony wokół muzyki i wokalistów Filmowa Pieśń Wspólna, taniec – otwarta próba nowego projektu Partita 1 belgijskiego choreografa Laurenta Chétouane’a, Warsztaty Krytyki Muzycznej z Meakulturą, spotkania z artystami i kawiarnia ze śpiewem.

Szczegółowy harmonogram festiwalowych wydarzeń dostępny na www.nostalgiafestival.pl.

 

Czytaj więcej