Muzeum Neonów
Świecące reklamy towarzyszą nam od dawna. Przez wiele lat rozświetlały Warszawę. Teraz te, który już "poszły na emeryturę" znalazły nowe miejsce. W Muzeum Neonów znajduje się ponad 200 powojennych reklam świetlnych. To jedno z najciekawszych muzeów w Warszawie. Warto zajrzeć na drugą stronę Wisły, do Soho Factory.
Gdzie: Soho Factory, ul. Mińska 25
Muzeum PRL
Meblościanka, półkotapczan, telewizor marki Rubin czy pralka Frania... Wiele osób ma te meble w domu, inni pamiętają je z mieszkań babć. Już niedługo będziemy mogli zobaczyć je tylko w muzeum. Dlatego warto tu zajrzeć i przypomnieć sobie przygody z dzieciństwa lub opowiedzieć o nich młodszemu pokoleniu!
Gdzie: Soho Factory, ul. Mińska 25
Muzeum Modniarstwa i Naparstków
Mieszcząca się w Rembertowie placówka to królestwo naparstków. Znajdziemy tu złote, srebrne, z porcelany, zdobione, proste, malowane, ze szlachetnymi kamieniami, naparstki ze wszystkich stron świata. W muzeum można też zobaczyć stare maszyny do szycia, kapelusze w bajecznych kształtach i kolorach z różnych krajów, pamiątki krawieckie, narzędzia do szycia.
Gdzie: ul. Emilii Gierczak 24
Muzeum Słoików Świata
W życiu codziennym słoiki towarzyszą nam od pokoleń. Wykorzystujemy je, przed wszystkim, do pasteryzacji różnych produktów żywnościowych. To muzeum nie tylko dla warszawskich słoików, są tu słoiki z całego świata!
Gdzie: Muzeum Techniki i Przemysłu w Pałacu Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1
Muzeum Nurkowania
To podwodny świat w środku Warszawy, o czym przypomina stojący przy wejściu olbrzymi skafander nurka z masywnym metalowym hełmem. Wzdłuż ścian ustawiono kilkanaście skafandrów nurków klasycznych. Na ścianach wisi osprzęt: bielizna z wełny wielbłądziej (ówczesna bielizna termiczna), rurki do oddychania, klucze do przykręcania części pelerynkowej hełmu.
Gdzie: ul. Grzybowska 88
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
To jedyna placówka tego typu w Polsce. Znajduje się tu ponad 20 tysięcy rysunków przedstawiających polityków, znane postaci ze świata kultury. W zbiorach muzeum znajdują się także prace najbardziej dziś popularnych rysowników młodszej generacji, z Raczkowskim i Sawką na czele.
Gdzie: ul. Kozia 11