Przygotowywane na bazie banana, orzechów, mleka roślinnego – opcji jest co najmniej kilka, a większość z ich można przygotować samodzielnie, w domowym zaciszu (polecamy!). Jednak na miasto nie zabiera się raczej mobilnego zamrażalnika kryjącego porcję ulubionego deseru. Na szczęście, w stolicy nie jest tak trudno o wegańskie lody. Sprawdź!

Vegemiasto
Poza tym, że wegańskie, to również bez cukru, sztucznych barwików i syntetycznych „dosmaczaczy”. Smaki dojrzycie na zdjęciu poniżej – kompozycje są ciekawe, a same lody bardzo smaczne. Truskawka – róża i gorzka czekolada to nasze hity! Poza lodami w knajpie dostaniecie głównie dania obiadowe. Tu wszystko wygląda pięknie, a smakuje jeszcze lepiej! Lokalu szukajcie w pobliżu Placu Bankowego, w stronę Starego Miasta. 

Zobacz też: Kawa i ciacho a warszawskim Bródnie


 

Vegestacja
Zjecie między innymi na ulicy Pięknej i Nowolipkach w lokalach „Falafel Bejrut”. Bardzo szeroki wybór smaków, zaczynając od orzeźwiających sorbetów, na roślinnie-mlecznych kończąc. W ofercie m.in. czarny kokos, kasztan, cytryna, dynia, ale nie damy gwarancji, na które traficie danego dnia. Te lody są kremowe, wyraziste, nie za słodkie i po prostu pyszne. Szukajcie ich również na targach śniadaniowych, przy okazji maratonów i innych eventów plenerowych.

 


 

Lokal Dela Krem
Lokal Dela Krem stoi w miejscu najpopularniejszej w Warszawie włoskiej cukierni. W Spumoni nie było wegańsko, jednak od kilku lat nie znajdziecie tu nic poza roślinami. Pieką torty, babeczki, serniki, drożdżówki a nawet szarlotki czy wuzetki. W sezonie letnim warto zaglądać po lody, niektóre smaki przygotowywane są właśnie przez Włocha prowadzącego niegdyś lokal – legendę. Malina, śliwka, rabarbar, wanilia, czekolada – to niektóre z wariatów. Znajdziecie na Hożej.

 


 

Lody Syrenka
Lody Syrenka to manufaktura zaopatrująca jedne z najlepszych knajp w Warszawie. W ich składzie, podobnie jak u poprzedników, znajdziecie wyłącznie rośliny. W składzie znajdują się nerkowce, mleko kokosowe, masło kakaowe, odrobina cukru nierafinowanego i fantastyczne dodatki smakowe w postaci orzechów, owoców, ziół, przypraw, a nawet kwiatów. Szukajcie m.in. w Królikarni, Vegan Ramen Shopie, Tłustym Kotku i Youmiko. Pełna lista lokali znajduje się na ich fp.

 

 

Legal Cakes
U nich się zawsze trochę oszukuje. Zdrowe ciasta, słodycze w pełni zastępujące tradycyjny posiłek, kalorie, których nie liczymy jako „nadprogramowe”. Tutejsze lody nie zawierają cukru i żadnych syntetycznych dodatków. Fakt, nie wszystkie są wegańskie, ale zdecydowana większość. Dodajmy do tego świetne składy i bogactwo innych, nie zawierających pustych kalorii, wegańskich łakoci w menu. Wynik – musieli się pojawić w tym zestawieniu!

 

 

To jemy!


Zdjęcia pochodzą z oficjalnych fanpage opisywanych lodziarni i restauracji.