W programie tegorocznej edycji Audioriver (27-29 lipca) pojawiło się kilku wyjątkowych artystów, do których bez dwóch zdań można zaliczyć Honey Dijon znaną również pod pseudonimem Miss Honey Dijon (pop. Honey Redmon). Artystka wychowywała się w Chicago – w mieście pełnym kreatywności, sztuki i muzyki. Dziś opowiemy Wam o niej trochę więcej.

Jako osoba transgenderyczna od zawsze czuła się inna niż reszta dzieci. Jest osobą niezwykle inteligentną, błyskotliwą i wypowiada się z elokwencją godną wykładowcy. Wracając o domu uciekała w świat książek, muzyki i modowych czasopism: "Growing up, music and fashion and art were my worlds because I was a weirdo" – powiedziała w wywiadzie dla Thump.vice.com. To właśnie miłość do muzyki sprawiła, że od kilku lat mówi się o niej: „wulkan energii sceny house’owej”...

"Growing up, music and fashion and art were my worlds because I was a weirdo" – powiedziała w wywiadzie dla Thump.vice.com

Swoją klubową przygodę rozpoczęła w nastoletnim wieku. Z podrobioną legitymacją obserwowała rozwój muzyki klubowej w takich miejscach jak Rialto Tap, Club LaRay czy The Muzic Box. Warto nadmienić, że było im bardzo daleko nawet do „najbrudniejszych” europejskich klubów. Jako osoba bardzo uzdolniona szybko trafiła pod skrzydła jednych z najlepszych DJ`ów i producentów końcówki lat 90-tych w Chicago - Derrick Carter`a, Mark`a Farina i Greenskeepers. Niedługo później przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie poznała wytwórnię Maxi Records i Danny`ego Tenaglia. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy „Wielkim Jabłkiem” a Berlinem.

Zobacz też: Sześćdziesiąt sześć - tyle dni zostało do rozpoczęcia Audioriver

 

Honey Dijon jest bardzo obyta w świecie mody. Nie ukrywa, że ten rynek jest jej wyjątkowo bliski. Zna osobiście kilku projektantów światowej sławy, bywa na ich prywatnych przyjęciach i niejednokrotnie grywa na ich pokazach. Przyjaźni się z Kimem Jonesem, twórcą męskiej linii marki Louis Vuitton. Bliskie relacje z modowym światkiem wpłynęły na odbiór jej osoby jako swego rodzaju ikony mody i stylu.

 

 

Muzyki Miss Honey Dijon nie da się ściśle określić. Od zawsze lubowała się w wielu stylach, chętnie wykorzystując je w swojej twórczości. To jedna z tych cech jej muzyki, która pozwala jej błyszczeć na tle innych twórców. Zawsze dostosowuje swoje sety do miejsc i okazji, na których gra. Pokaźna kolekcja płytowa i biegłość techniczna uczyniła ją królową klubów undergroundowych. Żyje intensywnie, nie ma czasu na tłumaczenie się ze swojej własnej płciowości, pomimo to aktywnie wspiera środowiska transgenderyczne. Klubowa muzyka taneczna wywodzi się z czarnej kultury gejowskiej – ciężko o osobę, która lepiej rozumiałaby ten rodzaj muzyki. W końcu Honey Dijon jest transseksualną kobietą, w dodatku Afroamerykanką. 

 

 

“I grew up in a generation where music was attached to cultural and social change”zaznacza w wielu wywiadach.


Honey Dijon jest niewątpliwie jedną z najciekawszych postaci rynku muzyki klubowej. Nie tworzy muzyki „po prostu”, ta kobieta jest sztuką sama w sobie. Elokwentna, wrażliwa, o nietuzinkowym poczuciu humoru. Kiedy stoi za konsolą widać, jak jej ciało płynie razem z muzyką. Wolna od wykreowanej choreografii i udawanego image`u zawsze pozostaje sobą. 

W tym roku na scenach Festiwalu Audioriver pojawią się również (m.in.).:
Adriatique, Alegria b2b Artiztix, Amelie Lens, AnD live, andhim, Antigone b2b Francois X, Architectural, Arnaud Le Texier, Ben Klock, Be Svendsen, Bjarki, Bonobo live, Break, Catz ‘N Dogz, Claptone, Current Value, Deas, DLR, Doc Scott, Dr. Rubinstein, Fabio & Grooverider, Fred V & Grafix live, Gemini Brothers, Giorgia Angiuli live, Gorgon City live, Helena Hauff, Jan Blomqvist & Band, John Talabot, KAMP!, KeCzuP, L 33, Lee Burridge, Leon b2b Glasse, Lewis Fautzi, Living Plastic, Macbeat, Maceo Plex, Maribou State, Matrix & Futurebound, MJ Cole, Monolink live, Neverafter, Nicky Blackmarket feat. MC Fatman D, Pan-Pot, Patife, Radicall, Raidho, Rampue live, Richie Hawtin CLOSE, T A K A live, Tommy Four Seven, Toronto Is Broken, Ulterior Motive, Vessels, Viken Arman live, Woo York live, Zed Bias feat. Slay.

 

Nie zapomnijcie  o wygodnych butach i do zobaczenia w Płocku!

Zdjęcia pochodzą z oficjalnego fanpage`a Honey Dijon i Beat for Beat