Sposobów jest wiele i każdy jest dobry. Jednemu pomagają filmy bez dubbingu, a nawet bez napisów, innemu filmiki na youtubie, a jeszcze innemu czytanie książek.


A w sprawie książek… Wydawnictwo Edgard wydało fantastyczną serię do nauki języka angielskiego i niemieckiego. Klasyki literatury są połączone z nauką słówek i jednocześnie sprawdzają czytanie ze zrozumieniem. W jaki sposób?

Otóż wytłuszczonym drukiem zaznaczono słówka, których czytelnik może nie znać, a ich tłumaczenie jest na marginesie. Jest to cudowne ułatwienie czytania – jeśli nie zna się jakiegoś słówka nie trzeba szukać go w słowniku, prawdopodobnie jest on już przetłumaczony!

Teraz lekkie zaskoczenie – po każdym rozdziale znajdują się krótkie ćwiczenia sprawdzające. Chodzi nie tylko o czytanie ze zrozumieniem, ale także o naukę nowych słówek i krótkie ćwiczenie. Jakie to proste i doskonałe!

Książki są podzielone na poziomy:
A2 – B1
B1 – B2
C1 – C2

Powieści wybrane przez Wydawnictwo Edgard też nie są przypadkowe. To klasyki literatury takie jak „Jądro ciemności” czy wybrane z „Przygód Sherlocka Holmesa”.  Czy może być coś przyjemniejszego od zaczytania się i wspólnego przemierzania ulic Londynu połączonego z nauką języka? Chyba nie.

 

Forma jaką proponuje Wydawnictwo Edgard jest niekonwencjonalna, lecz niezwykle skuteczna i naturalna. Czytając machinalnie uczymy się nowych słówek, poprawności gramatycznej, a także czytania ze zrozumieniem. To wszystko bez potrzeby zaglądania do słownika.

 

Seria „klasyka literatury ze słowniczkiem” to strzał w dziesiątkę! Gorąco polecam każdemu kto chce nie tylko uczyć się języka, ale także tym, którzy chcą poczytać naprawdę dobre pozycje książkowe.

 

Tekst: Paulina Dufek - Mówią Na Mieście