Boska Uległa Sztuce #Paulina Penc

Gdzie: Boska Praga
Kiedy: 17 marca, g. 20:00
Wejście: free
Więcej info: tu

Boska Uległa Sztuce, Boska Praga, wernisaż wystawy

Zapraszamy na nowy cykl odbywający się w lokalu Boska Praga. To sztuka dla każdego!

Brak podziału na scenę i publikę oraz nieformalna atmosfera umożliwiają specyficzny kontakt z dziełami sztuki. Eksponowane obrazy wejdą w interakcję nie tylko z odwiedzającymi gośćmi, ale wyjątkowymi murami starego młyna. 

Pierwszą artystką, z którą będzie można się spotkać jest Paulina Penc.
Artystka maluje, tworzy krótkie video, podstawia głos do filmów, tworzyła także w pracowni u Grzegorza Kowalskiego, prekursora sztuki krytycznej w Polsce. Komentuje rzeczywistość, przetwarzając współczesny obraz kulturowy w wyobrażenia malarskie. Nowy cykl CREATOR, będzie miał swoją premierę właśnie w Boskiej.
CREATOR to przedsięwzięcie na większą skalę - jest to szczegółowo zaplanowane wydarzenie, w którym muzyka eksperymentalna artysty multimedialnego Krystiana Batyjewskiego z wokalem Pauliny Penc, będą korespondować z prezentowanymi obrazami.

Galeria Uległa & Boska Praga zapraszają!

 
Moje miasto a w nim WARSZAWA01 - wernisaż

Gdzie:
Galeria STALOWA
Kiedy: 16 marca, g. 19:00
Wejście: free
Więcej info: tu

Warszawa, galeria stalowa, wystawa

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Moje miasto a w nim WARSZAWA01, będącej finalnym efektem projektu „Wspólne Malowanie Geno Print Szok – Warszawa01”.

Na wystawie zobaczymy zakomponowaną przez Eugeniusza Geno Małkowskiego wersję fizyczną cyfrowego projektu oraz kilka wybranych utworów artysty z cyklu "Wspólne malowanie". Niespodzianką będzie kod multimedialny Warszawa 01 skomponowany przez Kubę Garścia - multisensualnego twórcę, autora instalacji imersywnych i install plantacji.

Temat przewodni - MOJE MIASTO, A W NIM - WARSZAWA01, to obraz, który ma ukazać miasto-dom, w którym człowiek nie tylko pracuje i śpi, ale również bawi się, nawiązuje relacje, swobodnie korzysta z przestrzeni i wypełnia je żywą energią. Celem projektu było stworzenie niezwykłego, cyfrowego działa o wymiarach cyfrowych 5120x5120 pikseli, składającego się z 400 indywidualnych dzieł o wymiarach 256x256 pikseli. Do Projektu zaprosiliśmy artystów malarzy, grafików, fotografów oraz wszystkich, którzy w sposób ikoniczny chcieli pokazać siebie, swoje „miejsce w mieście” oraz własną niezależność - zostawić swój ślad w postaci zdjęcia, logo, ostatnio namalowanej pracy.


 Wernisaż wystawy Moniki Krajewskiej „Szukam Raju”


Gdzie: Państwowe Muzeum Etnograficzne
Kiedy: 15 marca, g. 19:00
Wejście: free
Więcej info: tu

Monika Krajewska, wystawa, wernisaż, etnograficzne muzeum

W tradycyjnej sztuce żydowskiej – dekoracji synagog, haftach obrzędowych, rzeźbie nagrobnej i wycinankach – tekst splata się z obrazem: symbolem lub ornamentem. Ta subtelna gra obrazu i słowa inspiruje Monikę Krajewską, dla której czasem werset z modlitwy, Tory, błogosławieństw, a kiedy indziej „obraz pod powiekami” są punktem wyjścia do poszukiwań.


 Multimedialna instalacja Open a Door to Israel


Gdzie: SOHO Factory
Kiedy: 12 - 20 marca
Wejście: free
Więcej info: tu

Open door to israel, Soho factory, wystawa

Zajrzyj do izraelskiej lodówki, rozegraj na plaży set w matkot i wciel się w rolę DJ’a na jednej z popularnych izraelskich imprez. 12 marca do Warszawy przyjeżdża niezwykła multimedialna instalacja OPEN A DOOR TO ISRAEL. Przez 9 dni w Soho Factory będzie można zobaczyć pełne oblicze Izraela, pokazujące przełomowe rozwiązania technologiczne i tętniące życiem społeczeństwo. Wstęp bezpłatny!

W dniach 12-20 marca 2016 r. Ambasada Izraela w Warszawie zaprasza do Soho Factory na warszawskiej Pradze, na multimedialną instalację OPEN A DOOR TO ISRAEL– wyjątkowe i interaktywne doświadczenie, przedstawiające dziedzictwo Izraela w nowatorski i niespotykany dotąd sposób. Instalacja eksponuje izraelską technologię oraz kreatywność, pozwalając zwiedzającym odkryć Izrael, jakiego wcześniej nie znali.

Wystawa Tadeusz Dominik "Droga"

Gdzie:
Galeria Grafiki i Plakatu
Kiedy: 5 - 23 marca
Wejście: free
Więcej info: tu

Tadeusz Dominik, Doga, Galeria Grafiki i Plakatu

Zachęcamy do odwiedzenia także wystawy monograficznej Tadeusza Dominika – polskiego malarza, grafika, twórcy gobelinów, ceramiki, kolaży i akwareli, absolwenta i profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a także dziekana Wydziału Malarstwa tejże uczelni w latach 1971-1974 i 1987-1989. 
Wystawa w ogromnym skrócie pokazuje przemiany jakie przechodził w swojej twórczości Tadeusz Dominik.