Bóg nie umarł, reż. Harold Cronk

Kiedy: 15 marca godz. 10.15
Gdzie: Kino Luna

Dramat, USA 2014, 112 min.

Profesor Radisson (Kevin Sorbo) rozpoczyna zajęcia z filozofii od postawienia świeżo upieczonym studentom ultimatum: muszą na piśmie zanegować istnienie Boga albo pożegnają się z dobrą oceną. Kiedy wszyscy zaczynają posłusznie pisać, Josh Wheaton (Shane Harper) czuje, że właśnie znalazł się na rozdrożu i będzie musiał wybrać pomiędzy swoją wiarą a przyszłością. Sprzeciwia się, przez co profesor wyznacza mu nowe zadanie: musi udowodnić istnienie Boga, używając racjonalnych argumentów i dowodów, a także przekonać do tego resztę studentów przed zakończeniem semestru. Jeśli tego nie zrobi - obleje kurs. Kiedy Josh orientuje się, że nie może liczyć na niczyje wsparcie, zaczyna wątpić, czy faktycznie potrafi walczyć o to, w co wierzy.

http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/3731-bog-nie-umarl

 


Zdjęcie, reż. Maciej Adamek

Kiedy: 15 marca godz. 14.45
Gdzie: Kino Luna

Dramat obyczajowy, Niemcy, Polska, Węgry 2012, 80 min.

Siedemnastoletni Adam odnajduje w domu starą fotografię przedstawiającą jego matkę i obcego mężczyznę. Chłopak zaczyna podejrzewać, że rodzice zataili przed nim prawdę, a mężczyzna ze zdjęcia może być jego ojcem. Aby rozwiać swoje wątpliwości, postanawia go odnaleźć. "Zdjęcie" to nie tylko opowieść o poszukiwaniu i odkrywaniu prawdy, ale przede wszystkim o dojrzewaniu – o pierwszej miłości i rozczarowaniach, o buncie, ale i godzeniu się z rzeczywistością. W rolach głównych Karolina Gorczyca, Andrzej Chyra i Maciej Łagodziński. Film zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu.

http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/3732-zdjecie

 


Czarodziejska góra, reż. Anca Damian

Kiedy: 15 marca godz. 18.00
Gdzie: KINO LAB

Animacja, Dramat, Francja, Polska, Rumunia 2015, 95 min.

Czarodziejska Góra to niezwykła opowieść o życiu Adama Jacka Winklera, którego historia mogłaby posłużyć za kanwę hollywoodzkiego filmu. Winkler był indywidualistą, sam uważał, że swoim żarliwym i prostodusznym charakterem przypomina postać Koziołka Matołka z polskiej literatury dziecięcej. Mocno przesiąknięty duchem antykomunistycznego ruchu oporu opuścił Polskę w 1965 roku. Przebywał w Paryżu jako emigrant, gdzie zaangażował się w czynną walkę przeciwko komunizmowi. Słysząc o inwazji sowieckiej armii na Afganistan, dołączył do Afgańczyków i walczył pod wodzą Ahmada Szaha Massuda.

http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/3713-czarodziejska-gora-kino-lab

 


Przegląd filmów rumuńskich w Staromiejskim Domu Kultury/Kabała w Kabulu, reż. Dan Alexe

Kiedy: 15 marca godz. 19.00
Gdzie: Staromiejski Dom Kultury

Dramat, Rumunia 2007, 87 min.

Film opowiada historię ostatnich dwóch "niedobitków" żydowskich z miasta stołecznego Afganistanu po upadku reżimu talibów. Isaac Levy i Zabulon Simantov dzielą starą synagogę w Kabulu i cały czas się kłócą. Film zdobył główną nagrodę Festiwalu Astra Film Fest z Sibiu w 2007 r. i jest wyświetlany na dużych ekranach we Francji i Belgii. Dan Alexe jest znanym filmowcem i dziennikarzem rumuńskiego pochodzenia mieszkającym w Belgii. Jest reżyserem filmów dokumentalnych na temat Czeczeni, Afganistanu, Pakistanu, Kosowa i Środkowej Azji. Pracował dla BBC i dla radia Wolna Europa. Zdjęcia do filmu Kabała w Kabulu zaczynał w 2001 r., ale po roku, po powrocie do Europy, taśmy zostały mu ukradzione. W 2003 roku wrócił do Kabulu, nauczył się języka i ponownie zaczął kręcić film, który okazał się być zupełnie inny od wcześniejszego.

http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/3717-przeglad-filmow-rumunskich-w-staromiejskim-domu-kultury

 


Pitbull. Nowe porządki, reż. Patryk Vega

Kiedy: 16 marca godz. 20.50
Gdzie: Kino Praha

Dramat, Sensacyjny, Polska 2016, 133 min.

„Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz”. Tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Patryka Vegi „Pitbull. Nowe porządki” rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuję Grupę Mokotowską do tematu „Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować. Patryk Vega w sposób bezkompromisowy ukazuje życie policjantów, a także po raz pierwszy odsłania przed nami świat gangsterów. „Pitbull. Nowe porządki” to nowe spojrzenie na policję i przestępczość.

http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/3733-pitbull-nowe-porzadki