Słynny nurek i himalaista opowiedzą – jeden na ekranie, drugi na żywo – o ciemnych i jasnych stronach swoich legendarnych wypraw. 

16 stycznia – OBSERWATORIUM. CZŁOWIEK DELFIN. Pokaz filmu dokumentalnego o  Jacques’u Mayolu, jednym z najwspanialszych nurków głębinowych w historii. Zanurzymy się w oceanicznej głębi z człowiekiem, którego pasja i osiągnięcia zainspirowały legendarny „Wielki błękit”. Partnerem pokazu jest Against Gravity.

21 stycznia – UWAGA: PREMIERA! GDYBY TO NIE BYŁ EVEREST. Leszek Cichy w rozmowie z Piotrem Trybalskim wspomina pierwsze w historii zimowe wejście na najwyższą górę świata – obrosły legendami wyczyn polskich himalaistów sprzed 40 lat. Partnerem premiery jest Wydawnictwo Literackie.

Wstęp wolny.


Mały teatr i wieczór improwizacji.

Książki i o książkach w parateatralnej formie – to już stały element programu Big Book Cafe. W styczniu bedą to dwa, jakże różne spektakle: wieczór brawurowych improwizacji oraz proza świeżo upieczonej noblistki w aktorskiej interpretacji. 

9 stycznia  – GRUPA DOBRZE: KSIĄŻKI, KTÓRYCH NIE CHCIAŁEŚ. Znalazłeś pod choinką nietrafione literackie prezenty? Podarowałeś komuś drugi raz tę samą książkę? Nie szkodzi! Przynieś fatalny podarunek i pozwól, by improwizatorzy ukręcili z tej wpadki świetny żart. Wesprzyj wykonawców cegiełką w cenie 15 zł – do nabycia przed spektaklem.
26 stycznia – DOM DZIENNY, DOM NOCNY. Prezentacja powieści.

Olgi Tokarczuk w cyklu Mały teatr – misternie ułożona opowieść o nieuchwytności życia i granicach, które sami stwarzamy. Prozę noblistki interpretują Maria Maj, Anna Jarosik-Tomala, Natalia Łągiewczyk, Anna Próchniak i Wojtek Chorąży. Reżyseruje Tomasz Cyz. Oprawę muzyczną przygotowała Marta Śniady. Bilety – 30 zł.


Poezja i felietonistyka w najlepszym wydaniu.

Dwie autorki – każda celująca w krótkiej formie. Przeczytają własne teksty i opowiedzą o tym, co je inspiruje i jak dbają o swój warsztat twórczy. 

23 stycznia – UWAGA: PREMIERA! KLAUZULA ZDUMIENIA. Najlepsze felietony Agaty Passent – ciekawskiej i błyskotliwej dziennikarki, nie uznającej tematów tabu, cenzury i zbędnej poprawności. Na tydzień przed premierą książki z autorką rozmawiają Anna Król i Paulina Wilk.

24 stycznia – KRÓTKA PIŁKA. POEZJA DZIKOŚCI. Julia Fiedorczuk, laureatka nagrody im. Wisławy Szymborskiej, autorka wierszy, psalmów, opowiadań i powieści czytać będzie swoje wiersze i zdradzi, co najbardziej pociąga ją w poezji amerykańskiej i ekopoetyce. Wieczór poprowadzi Zofia Jabłonowska-Ratajska.

Wstęp na obydwa spotkania jest bezpłatny.

 

 

Pełny repertuar dostępny na tutaj.