Festiwal zainauguruje panel dyskusyjny - rozmowa na temat wpływu technologii na nas w czasie pandemii i o obszarach twórczości rozkwitających w czasie lockdownu poprowadzi Aleksandra Janus z Centrum Cyfrowego, a jej gośćmi będą ekspertki w temacie - Ana Brzezińska, Katarzyna Drożdżal i Marta Klimowicz.

 

 

W piątek wieczorem odbędzie się wyjątkowy performens w przestrzeni dystopijnej gry wideo realizowany na żywo z Wiednia przez kolektyw Total Refusal. Wybierzemy się na niezwykłą wycieczkę ulicami post-apokaliptycznego Nowego Jorku, podczas której performerzy, zawłaszczając cyfrowe środowisko wojennej gry, pokazują Manhattan w kontekście toczonych sporów o architekturę i urbanistykę Manhattanu lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Podczas sobotniej AVnocy zrób sobie prywatną domówkę za sprawą rezydentów berlińskiego klubu Watergate - INSTANT, którzy zagrają na żywo z Berlina! Można się spodziewać improwizowanego, nasyconego analogiem techno, komponowanego na bogatym spektrum instrumentów i urządzeń elektronicznych: klawiaturach, sekwencerach i looperach. Warto przygotować odpowiednie nagłośnienie lub zrobić sobie silent disco na słuchawkach.

W niedzielny wieczór zapraszamy na premierową prezentację trzech wyjątkowych projektów audiowizualnych, które powstały podczas rezydencji artystycznych w Galerii 360° #homeedition, przeprowadzonych w tym roku zdalnie z artystami z Barcelony, Berlina i Montrealu. 6-minutowe kompozycje zaprojektowane na system projekcyjny zbudowany z 10 projektorów w Galerii 360°, zaprezentujemy w sieci w formie nagrań w formacie 360°. Projekty te pokażemy również w Galerii 360° z udziałem publiczności, gdy tylko będzie to możliwe i bezpieczne.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, warsztaty z druku 3D Technologia w służbie ptakom odbędą się w sieci w dniu 10 listopada / obowiązuje rejestracja / limit 10 miejsc.

Projekcja nagrodzonych animacji Ars Electronica Festival w Hevre+1 odbędzie się w innym terminie, gdy dopuszczalna będzie możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności.

 

Więcej szczegółów na stronie patchlab.pl