Rozmowa Schubert/Smith

Muzeum Fryderyka Chopina
Kiedy: 12 kwietnia, godz. 18.00

 

Najromantyczniejszy z romantycznych kompozytorów – Franz Schubert – i najbardziej romantyczny z rockmanów – Robert Smith z The Cure staną naprzeciwko siebie, by przysłuchać się wzajemnie swojej twórczości. Dominantą tematyczną będzie miłość prowadząca do obłędu. Spotkanie to prowokuje do pytania, co z romantyzmu przejęła muzyka rockowa? Wpadajcie do Muzeum Fryderyka Chopina, żeby poznać odpowiedź na to pytanie!

Więcej informacji: tutaj

 


SENSUALIZM wystawa / exhibition - Eliza Krakówka

Kwadratowa
Kiedy: wernisaż 14 kwietnia, godz. 19.00

„Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach”/ „Nothing is in the intellect that was not first in the senses„John Locke

Wystawa/ Exhibition
Eliza Krakówka
Będzie to pierwsza indywidualna wystawa autorki.

Więcej informacji: tutaj

 


Dzień Otwarty w Filharmonii Narodowej

Filharmonia Narodowa
Kiedy: 16 kwietnia, godz. 10.00

To coś nowego! Dzień otwarty w Filharmonii Narodowej! Tego dnia będziecie mogli zwiedzić filharmonię od kuchni! W programie: zwiedzanie z przewodnikiem sal koncertowych oraz niedostępnych na co dzień miejsc, a także możliwość udziału w próbie Kore Orchestra.

Więcej informacji: tutaj

 


Indie wielobarwne – hinduskie, buddyjskie i nie tylko. Klub Etnograficznie Zakręconych.

Państwowe Muzeum Etnograficzne
Kiedy: 16 kwietnia, godz. 17.30

Poznawanie świata, zwłaszcza rejonów egzotycznych jest pasją wielu ludzi. Takie przesłanie towarzyszyło także mnie podczas podróży do Indii. Jestem góralką, od 35 lat pracuję jako etnograf w Muzeum Miejskim w Żywcu. Kultura z której się wywodzę i którą zgłębiam zawodowo wciąż mobilizuje mnie do poznawania siebie i innych.

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na spotkanie poświęcone podróżom do Indii.

Więcej informacji: tutaj

 


Ryszard Horowitz, Portrety nieznane

NEY Gallery & Prints
Kiedy: wernisaż 16 kwietnia, godz. 19.00

Ney Gallery&Prints zaprezentuje wyjątkową wystawę fotografii autorstwa Ryszarda Horowitza, która przedstawiać będzie dotąd niewystawiane fotografie, których bohaterami są m.in. Roman Polański, Daniel Olbrychski, Jerzy Kosiński, Jan Lebenstein, Adam Hoffman, Piotr Skrzynecki, Urszula Dudziak, Zuzanna Łapicka, Kropka Gosławska, Andrzej i Magda Dudzińscy. Prezentowane fotografie zostały wykonane w Polsce oraz w studiu Ryszarda Horowitza w Nowym Jorku przy okazji prywatnych spotkań artysty z bohaterami zdjęć. Te wyjątkowe prace stanowią rodzaj pamiętnika fotograficznego. Zdjęcia opatrzone są wspomnieniami Ryszarda Horowitza.

Więcej informacji: tutaj