Czytanie z muzyką na żywo: Szekspir/Mykietyn. Sonety

Muzeum Fryderyka Chopina
Kiedy: 17 maja, godz. 18.00

Jedno z najbardziej zagadkowych i niepokojących dzieł w historii literatury w mariażu z muzyką współczesną wybitnego kompozytora. Czytaniem z muzyką na żywo obchodzimy Światowy Rok Wiliama Szekspira w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina.
Ze 154 „Sonetów” P. Mykietyn wybiera 7, które stanowią poetycką bazę dla gatunkowo zróżnicowanego, postmodernistycznego dzieła P. Mykietyna. Osobisty muzyczny zapis prezentuje różne nastroje miłosne, silna dramaturgia, skontrastowanie ze sobą elementów lirycznych z dramatycznymi zostają osiągnięte m.in. czerpaniu z różnych szkół, z jednej strony obecna jest tradycyjna figuracja fortepianu w stylu romantycznym, z drugiej współczesny punktualizm, rozproszenie.
 
Więcej informacji: tutaj

 


Komiksowa Warszawa

PGE Narodowy
Kiedy: 1922 maja, godz. 10.00

Już siódmy raz możemy zaprosić Was na największe warszawskie święto komiksu! W tym roku, mimo rozlicznych trudności, udało nam się zaprosić gości z Belgii, Brazylii, Holandii, Ukrainy, Argentyny… Do tego moc spotkań i warsztatów – wszystkie znajdują się w naszym programie!

Pamiętajcie też o hucznym afterparty w Pomoście 511!

Więcej informacji: tutaj

 


Dyskusyjny Klub Książki Księgarni Artystycznej

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Kiedy: 20 maja, godz. 18.00

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Klub działa od dwóch lat przy Księgarni Artystycznej. Co miesiąc, w piątki, spotykamy się na antresoli księgarni, żeby porozmawiać o książkach z zakresu szeroko pojętej sztuki. Są wśród nas miłośnicy dobrej literatury, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami, wrażeniami z przeczytanej lektury.
Książki wybieramy wspólnie z oferty Księgarni Artystycznej, ale niekoniecznie.
Zawsze są kawa i ciastka.

Więcej informacji: tutaj

 


Plany na Przyszłość

Pawilon SARP-u
Kiedy: otwarcie wystawy 20 maja, godz. 12.00

Największa wystawa architektoniczna w Polsce organizowana od 21 lat przez Centrum ŁOWICKA. W tym roku będą:
POKAZYWAĆ obiekty kultury, sportowe, handlowe, szkolne, plany zagospodarowania przestrzennego, biurowce, budynki mieszkalne, rewitalizacje, projekty koncepcyjne i konkursy, dyplomy studenckie, makiety, filmy, animacje.
DRUKOWAĆ katalog po polsku i angielsku.
KRĘCIĆ filmy o wybitnych warszawskich architektach.
PROMOWAĆ: edukację architektoniczną, przestrzeń miejską, społeczne akcje artystyczne, nowe inwestycje, Warszawę.

Więcej informacji: tutaj

 


Festiwal Okultury

Centrum Sztuki Współczesnej
Kiedy: 2021 maja, godz. 18.30

W dniach 20-21 maja zapraszamy do warszawskiego Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej na Festiwal Okultury, organizowany z okazji piętnastolecia naszego wydawnictwa. W ciągu tych dwóch dni dostarczymy Wam mocy wrażeń - pokaźną dawkę wizji i muzyki, a także sposobność do uczestniczenia w rozmowie na temat zjawisk z pogranicza duchowości i kontrkultury.

Więcej informacji: tutaj