Piotruś Pan, reż. Łukasz Kos

Nowy Teatr

Ta opowieść może rozpocząć się w każdym dziecięcym pokoju. Jeżeli pomyślicie, że rozpoczęła się właśnie w waszym domu, nie pomylicie się. To historia mam, które wśród pocałunków przechowywanych w szkatułkach, mają takie, których nie podarują nigdy nikomu, nawet wam. I zaciekłych piratów, których myśli uciekają i spacerują po murawie dawno minionych boisk. Ale przede wszystkim to wasza historia. Podróży do Nigdylandii.

premiera 1 czerwca

więcej informacji tutaj


Soplicowo – owocilpoS. Suplement, reż. Piotr Cieplak

Teatr Narodowy

Suplement, po wszystkich słowach Pana Tadeusza, musi obyć się... bez słów. Bo w Soplicowie czytanym wspak, w owocilpoS, nie czytają Mickiewicza. Nie czytają w ogóle. Zostały pomruki i warknięcia. W owocilpoS czas stanął w miejscu, choć zmieniają się pory roku.
Oto społeczność, która nie sieje, nie orze, ale jako ten ptak niebieski oddaje się swojskiemu rytuałowi tańczenia poloneza oraz szczekaniu na dowolnych Obcych. 

premiera 9 czerwca

więcej informacji tutaj


Robert Robur, reż. Krzysztof Garbaczewski

TR Warszawa

Seria tajemniczych zgonów wstrząsa światem nowych mediów. Zagadkę próbuje rozwikłać inspektor Mirosław Kryzys ze Świetlnej Policji. Tropy prowadzą do Roberta Robura, młodego scenarzysty. Tymczasem w Mieście Światła narasta rebelia. Członkowie sekty tajemniczego Mistrza chcą obalić dyktaturę Urzędu Energii. Kto stoi za tajemniczymi zbrodniami? Czy ciemność wygra ze światłem? Kto pisze serial „Wściekłość i wrzask”? 

premiera 10 czerwca

więcej informacji tutaj

 

Ra

Szkoda, że jest nierządnicą, reż. Dan Jemmett

Teatr Polski

"Szkoda, że jest nierządnicą" Johna Forda, siedemnastowieczny dramat angielski, w interpretacji Dana Jemmetta jest nie tylko opowieścią o zakazanej kazirodczej miłości, ale przede wszystkim, dziejącą się niemal współcześnie, opowieścią o nieprzewidywalności uczuć i niemożności ich okiełznania – zarówno w sferze duchowej jak i cielesnej, o żądzy posiadania władzy nad drugim człowiekiem, o hipokryzji i mechanizmach społecznego nacisku.

premiera 11 czerwca

więcej informacji tutaj

 

Tristan i Izolda, reż. Mariusz Treliński

Teatr Wielki Opera Narodowa

Tristan i Izolda to jedna z nielicznych oper, których historyczne znaczenie daleko wykracza poza dzieje śpiewanego gatunku. Arcydzieło podsumowujące półtorawiekowe perypetie harmonii tonalnej i po zęby uzbrojone w amunicję, której przejęcie na początku XX stulecia przez najambitniejszych wagnerowskich następców ośmieliło ich do proklamowania dźwiękowej anarchii.

premiera 12 czerwca

więcej informacji tutaj