Dni Kultury PW, czyli kulturalny zawrót głowy!

Gmach Główny PW
Kiedy: 89 czerwca, od. godz. 16.30

Nietypowa propozycja na najbliższe dni. Kultura zawita do najbardziej technicznej uczelni w Warszawie!

8 czerwca (środa):

16.30 – spotkanie z JAROSŁAWEM BOBERKIEM- polskim aktorem filmowym, teatralnym i dubbingowym.

18.30 – projekcja filmu na wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

20.30 – koncert w klubie jazzowym 12on14 Jazz Club. Po koncercie jam session do rana! Wstęp wolny.

9 czerwca (czwartek):

14.30 – warsztaty "Sztuka prezentacji i komunikacji w biznesie" z aktorem PAWŁEM KLESZCZEM w CZIiTT.

17.00 – występ Teatru Politechniki Warszawskiej na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych

19.00 – koncert orkiestry The Engineers Band w Małej Auli Gmachu Głównego

Ponadto przez cały czas trwania wydarzenia- wystawa zwycięskich prac konkursu "Inżynier z kulturą" na krużgankach Gmachu Głównego (o której przypominamy i przypominać będziemy!) oraz okazja do wyrażenia swojego zdania na temat „Czym dla mnie jest kultura?” w dość nietypowy sposób.

Więcej informacji: tutaj

 

 

POST SUPER DUTCH. Nowa architektura i jej wyzwania

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Kiedy: 1012 czerwca, godz. 18.00

"Post Super Dutch. Nowa architektura i jej wyzwania" to współorganizowany z Ambasadą Królestwa Niderlandów program filmów i spotkań poświęconych współczesnej architekturze holenderskiej.

Znajdą się w nim filmy dokumentalne o architekturze oraz filmowe prezentacje studiów projektowych. Projekcjom towarzyszyć będą spotkania i dyskusje z architektami, teoretykami architektury i artystami (m.in. Michiel van Iersel i Indira van 't Klooster). W Warszawie zaprezentowana zostanie także wystawa interaktywna "Rebuild Fukushima" połączona ze spotkaniem z jej twórcami.

Więcej informacji: tutaj

 

 

Wernisaż wystawy malarstwa Janusza Orzechowskiego: ''Why So Serious?''

officyna art & design
Kiedy: 10 czerwca, godz. 19.00

Wystawa obejmie obrazy będące kolażem pop-artu, realizmu i surrealizmu, kreowane na kształt wizji sennych, inspirowane filmem, komiksem oraz otaczającą rzeczywistością, bazujące w dużej mierze na malarstwie figuratywnym. Nie zabraknie odniesień do ikon popkultury oraz tematyki postapokaliptycznej. Janusz Orzechowski lubi bawić się sztuką. Jego obrazy są często interpretacjami malarstwa dawnych mistrzów, obfitują w szczegóły i symbole. Twórczość artysty czerpie z kultury masowej. Poprzez swoje prace Orzechowski udowadnia, że sztuka może być lekkostrawna, a nawet nieco zabawna. Może dotykać tematów, które wszyscy dobrze znamy, korzystać z elementów naszej teraźniejszości lub opowiadać jakąś historię.

Więcej informacji: tutaj

 

 

Spacer po dachach Warszawy

PROM Kultury Saska Kępa
Kiedy: 11 czerwca, godz. 17.00

Użytkowanie przestrzeni dachów z jakiegoś powodu jest u nas zupełnie zaniedbane. Nie tłumaczy tego klimat – pogodę mamy podobną co mieszkańcy na przykład Zurichu, miasta w którym mieszkańcy ochoczo korzystają z dachów i gdzie co roku odbywa się festiwal 4. Rooftop Day Zürich 2016. Zapraszamy do udziału w cyklu wydarzeń DACHOLOGIA. PODNIEBNE MIASTO, mającym na celu spopularyzowanie użytkowania idei wykorzystania dachów budynków.
 
W programie obejmującym dwa weekendy (11-12 i 25-26 czerwca) znajdują się warsztaty, wykłady i spacery, na które zapraszamy zarówno profesjonalistów z branży architektonicznej, jak i mieszkańców miasta, przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, instytucji i firm będących użytkownikami najwyższych pięter budynków.
 
Więcej informacji: tutaj

 

 

Niezależna Scena Polskiego Radia: Teatr Pijana Sypialnia i Woda na Młyn

Studio Koncertowe PR im. Witolda Lutosławskiego
Kiedy: 11 czerwca, godz. 19.00

Zapraszamy na inaugurację Niezależnej Sceny Polskiego Radia.To miejsce otwarte na niezależnych twórców i ich dzieła. Skąd ten pomysł? W Polsce jest wielu wspaniałych artystów, którzy stworzyli i tworzą bardzo ciekawe spektakle, koncerty etc. Nie wszyscy mają umiejętność przebicia się. Otwieramy Niezależną Scenę po to, by szersza publiczność mogła ich zobaczyć. To miejsce otwarte i przyjazne.

Więcej informacji: tutaj

 

Jazz nad Wisłą

Cud nad Wisłą
Kiedy: 12 czerwca, godz. 21.00

Jazz nad Wisłą! - live! W niedzielę wystąpi dla Was HoTS! To zespół, który powstał w 2011r. Nie jest to jednorazowy projekt muzyczny, ale wspólna długofalowa praca i muzykowanie. Szukamy własnego brzmienia – nowoczesnego, nawiązującego do tradycji europejskiego jazzu, ale będącego przede wszystkim wyrazem naszej wyobraźni i wrażliwości muzycznej. Nasza muzyka to wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu Mikołaja Poncyljusza.

Więcej informacji: tutaj