Do przygotowywania własnych kompozycji podejdź z otwartą głową i dystansem – jeśli coś nie pójdzie zgodnie z planem, świat nie stanie w płomieniach. W całym procesie ważna jest dobra zabawa, zaproś więc przyjaciół lub najmłodszych członków rodziny. Puste puszki, włóczka po teściowej czy kubki po jogurtach – nigdy nie wiesz, do czego się przydadzą.


1.    Gipsowe doniczki
Aby wykonać własną gipsową doniczkę, potrzebujesz tylko odpowiedniej formy, gipsu, który dostaniesz w markecie budowlanym i wody. Gips rozrób z wodą do uzyskania konsystencji gęstej śmietany (proporcje znajdziesz w sieci). Najlepiej sprawdza się proszek, stworzony do wykonywania odlewów – szukaj w dobrze zaopatrzonych sklepach z artykułami plastycznymi. Formę musisz delikatnie natłuścić. Najlepiej nadadzą się pojemniki wykonane z miękkich tworzyw sztucznych, np. kubki po jogurtach. Chodzi o to, w razie konieczności można było je przeciąć. Przyda się również groch lub kamienie – do wylanej gipsem masy musisz wcisnąć mniejszy kubek, by stworzyć dziurę na kwiatka. Groch lub kamienie pomogą Ci w jego obciążeniu.


2.    Meble z palet
Ten trend powoli odchodzi w zapomnienie. W Internecie znajdziesz tysiące inspiracji. Z europalet wykonasz stelaż łóżka, stolik kawowy, fotel, meble ogrodowe, legowisko dla czworonoga i wiele innych, ciekawych rozwiązań. Przydadzą się również poduszki tapicerskie, materace lub pianki przeznaczone do obijania mebli. Jeśli zdecydujesz się na tą ostatnią opcję, zaprzyjaźnij się z babciną maszyną do szycia, lub chwyć za grupą igłę i ozdobną nić – surową gąbkę trzeba będzie obszyć. Europalety kupisz przez Internet, lub wyprosisz u zaprzyjaźnionego przedsiębiorcy.


3.    Pojemniki z puszek
Puszki są najłatwiejszym sposobem na stworzenie nowego wazonu, niebanalnej doniczki lub organizera na biurko czy pędzle. Najlepiej sprawdzą się duże puszki po mleku modyfikowanym dla dzieci. Znajdziesz je w odpadkach własnego gospodarstwa domowego, dostaniesz od koleżanki albo kupisz za grosze na portalach aukcyjnych. Potrzyj je lekko papierem ściernym i pokryj warstwą farby w sprayu. Za pomocą szablonów wyciętych z kartonu naniesiesz na nie ulubione wzory lub motywy.

Zobacz też: 5 sposobów na ciekawą randkę


4.    Klosze
Okrągłe baloniki, mocny, nietoksyczny, bezbarwny klej w płynie i włóczka. Balonik nadmuchujesz do pożądanej wielkości, kawałki nici moczysz w kleju i owijasz wokół wypełnionej powietrzem gumowej kuli. Po wyschnięciu balonik przedziurawiasz i delikatnie wyciągasz z powstałego klosza. Tą metodą stworzysz cotton-balsy, które wystarczy założyć na sznur lampek choinkowych lub duży klosz do lampy sufitowej. Te przyjemne dla oka kule sprawdzą się również jako samodzielne dekoracje mieszkania, czy choinki w okresie bożonarodzeniowym. 


5.    Dywaniki
Dywanik stworzysz na dwa sposoby. Najprostszy z nich, polega na wiązaniu ze sobą kolejno kilkudziesięciu pasków materiału, pochodzącego np. ze starych t-shirtów lub ręczników. Możesz też zapleść kilka warkoczy i delikatną nitką zszyć je ze sobą. Metodą wymagającą większego zaangażowania, jest tkanie na krośnie, które przygotujesz ze sklejek, małych gwoździ i grubej nici. Na tak przygotowanym stelażu przekładasz kolejne paski materiału nad i pod nitkami osnowy. Skończony projekt ściągasz z gwoździ i kładziesz tam, gdzie tego potrzebujesz.

Ten wpis jest tylko inspiracją dla waszych kreatywnych głów. Internet zasypany jest szczegółowymi instrukcjami i tutorialami na tego typu dekoracje, więc uznaliśmy, że przenoszenie ich tutaj nie ma większego sensu. 
Nie zrażaj się, kombinuj i czerp jak najwięcej radości z samego procesu twórczego. Mamy nadzieję, że któryś z tych pomysłów Cię zainteresował i już niedługo zobaczymy w komentarzach same dzieła sztuki