Zacznijmy od części dla aktywnych. Nie brudząca i zdecydowanie mniej bolesna wersja paintball`owych rozgrywek. Zbierajcie drużynę i ruszajcie na lasery! W stolicy jest kilka miejsc, które oferują tego typu rozrywkę. Podobnie jest z resztą z tzw. escape-room`ami, gdzie zamykają Was w pokoju, z którego wyjdziecie dopiero po rozwiązaniu zagadki. Tematów przewodnich jest mnóstwo, samych miejscówek również wiele. Polecamy szczególnie, kiedy pogoda nie dopisuje, lub wręcz przeciwnie – jest tak gorąco, że ciężko wytrzymać. Domy strachu natomiast są tylko dwa (Horror House i Fear Zone) i nadają się wyłącznie dla osób o mocnych nerwach – nawet najodważniejsi wybiegają stamtąd z krzykiem. Naprawdę warto!

 

Jeśli jednak bliższe są Wam sielskie klimaty, wpadnijcie do jednego z parków trampolin. W Warszawie znajdziecie ich około 5-ciu, są w nich sale przystosowane dla dzieci, jednak większość atrakcji przeznaczonych jest dla dorosłych. Można się tu odbijać dosłownie od wszystkiego, a ile przy tym śmiechu – kto nie był ten nie wie. Równie relaksującą propozycją jest grupowa rozgrywka w minigolfa. W Time Machine aby przedostać się do kolejnej sali, oznaczającej nowy poziom i stylizowanej na kolejną historyczną epokę, każda z osób biorących udział w zabawie musi trafić do dołeczka. Inaczej nie przejdziecie, nie ma takiej opcji. Mało kto wie, że w Warszawie można skoczyć na bungee. Stoi tu 90-cio metrowa wieża wzbogacona o dodatkowe zabezpieczenia. Szukajcie pod hasłem „Mario Bungee Jumping”. Wysokość Wam nie straszna? Świetnie, koniecznie odwiedźcie więc ścianki wspinaczkowe i parki linowe – w stolicy znajdziecie niższe, bezpłatne punkty jak i rozbudowane, strzeliste warianty do zdobywania w zabezpieczeniu.

Zdęcie pochodzi z fanpage`a Mario Bungee Jumping

A na ochłodę? Odkryty basen! Ich również jest kilka, za wejście płacisz raz na cały dzień, nie zakładasz czepka, wylegujesz się na kocu i pływasz ile chcesz. A w międzyczasie przekąski i kubek ulubionego napoju. Nad Wisłą znajdziemy również kilka publicznych plaż. Kąpieli raczej nie rekomendujemy, choć co roku widać śmiałków. Opalanie na nich jest w 100% darmowe (nie licząc terenów prywatnych należących do klubów). W okolicy plaż (i nie tylko) bez problemu znajdziecie boiska do gry w tzw. plażówkę, a ciężko o bardziej wakacyjny sport, czyż nie?

Zdjęcie pochodzi z fanpage`a klubu Let`s Go beach

Jeśli interesuje Cię głównie kąpiel, nie koniecznie z opalaniem skorzystaj z jednego z kilku warszawskich uzdrowisk. Są tu baseny wszelakiej maści, sauny, łaźnie, zabiegi spa – słowem wszystko, co latem zrelaksuje umęczone upałem ciało. Jednym z takich miejsc jest Studio Sante, mieszczące się na Żoliborzu. Na Polu Mokotowskich znajdziecie z kolei klub, który na swoim terenie również posiada basen i nie waha się udostępniać go w trakcie swoich imprez. Mowa oczywiście o kultowej już Iskrze. Uwielbiamy!  

Zdjęcie pochodzi z fanpage`a Klubu Iskra Pole Mokotowskie

Aktywnie w wodzie? Jasne! Kajaki i szereg innych sportów to domena głównie lewej strony królowej rzek, choć po drugiej też na pewno coś uda się znaleźć. W razie czego, na przeciwny brzeg bez problemu dostaniecie się Tramwajem Wodnym, którym przejażdżka wliczona jest w koszt biletów komunikacji miejskiej. Poza tym, stolica i część jej klubokawiarni, barów czy siłowni oferuje zajęcia na świeżym powietrzu – yoga, medytacja, capoeira, warsztaty taneczne – tego jest naprawdę dużo!

Zdjęcie pochodzi z fanpage`a Przystań Nowa Fala

Wielbiciele spacerów z kolei na pewno odnajdą się w Warszawskim ZOO i ogrodzie botanicznym (Powsin). Świetnie będą bawić się tu również dzieci! Spacerom sprzyjają również Bulwary – bardziej oblegana, wyremontowana część, jak i nieodnowione jeszcze skrajne odcinki – to ostatnie momenty, kiedy możecie poczuć klimat każdego z nich. Tę część miasta polecamy również fanom przejażdżek rowerowych i rekreacji z użyciem rolek, wrotek czy deskorolek. Miłośnikom wieczornego piwa w plenerze, przypominamy, że spożywanie alkoholu (również własnego) na terenie bulwarów jest legalne!

 

Zdjęcie pochodzi z fanpage`a Ogród Botaniczny PAN w Powsinie

A propos alkoholu – znajdziecie tu mnóstwo pub`ów, coctail-barów i klubów. Przekrój tej częścii gastronomii jest olbrzymi, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie jest z restauracjami – zjecie tu smakołyki rodem z Hawajów (Raj w Niebie), poczujecie prawdziwy włoski klimat (Aioli), zajrzycie na Bałkany (Banjaluka), skosztujecie specjałów polskiej kuchni w odświeżonej, nowoczesnej wersji (Momu – burger ze schabowym i mizerią <3), zobaczycie jak wygląda wegański Liban (Falafel Bejrut). Zajrzyjcie również na Targ Śniadaniowy i Nocny Market, jeśli jedzenie lepiej smakuje Wam pod chmurką. Jednymi z naszych ulubionych wydarzeń są festiwale jedzenia, organizowane w wielu miejscach, m.in. na bulwarach, przy klubie Pomost 511. W Warszawie jest pysznie, tylko trzeba wiedzieć, gdzie iść!

Zdjęcie pochodzi z fanpage`a restauracji Raj w Niebie

Zarówno turyści jak i rdzenni mieszkańcy miasta powinni choć raz skorzystać z usług i wydarzeń oferowanych przez Ogórkiem po Warszawie i Butem po Wawie, czyli niebanalne propozycje tematycznych wycieczek. A po zwiedzaniu? Koniecznie kino pod chmurką! Poza kinem, niejednokrotnie traficie też na skecze kabaretowe. W razie niepogody – zbadajcie Resort Komedii i Klub Komediowy. Stragany z pamiątkami? A po co to komu! Największe skarby znajdziecie na wyprzedażach garażowych i targach staroci. Jeśli nie chce Ci się szukać głębiej, zajrzyj na Pragę – co weekend na ZOO markecie sprzedawane są cuda-wianki!

Zdjęcie pochodzi z fanpage`a ZOO Market

 

Co wybierasz?