Mila jest pełnoetatową artystką żyjącą w Warszawie. Edukacje rozpoczęła w Londynie, na kierunku fotograficznym w szkole Middleesex University. Kolejnym przystankiem na jej drodze była (i w dalszym ciągu jest) Warszawa. To tutaj ukończyła studia licencjackie na wydziale Sztuki Mediów stołecznej Akademii Sztuk Pięknych.

 

 

Jej prace są sumą wielu doświadczeń, wieloletniej praktyki i całej wiedzy, jaką uzyskała dzięki edukacji artystycznej. Jej pierwsze prace reprezentowały klasyczny styl malarstwa, lecz dzięki nieustającemu progresowi zaczęły kierować się w stronę abstrakcji. Przez lata zaczęła upatrywać największą przyjemność w wyzwaniu ujęcia rzeczywistości w mniej oczywisty sposób, niż jej zwyczajne odwzorowanie.

 

 

Mila zajmuje się również grafiką użytkową i fotografią, choć zawodowo związała się z malarstwem. Najczęstszą techniką, którą się posługuje, jest akryl. Tworzy głównie wielkoformatowe, abstrakcyjne kompozycje w chłodnych tonacjach. Jej klimatyczne prace utrzymane są w monochromatycznej konwencji.

 

 

Inspiruje się takimi artystami jak Mark Rothko, Christian Hatzel i Frederick Halbreich. Nie boi się tekstur, faktur, nieoczywistych materiałów czy mediów. Sprawnie spaja wszystkie te elementy w spójną całość, tworząc przy tym spokojny, ale równocześnie intrygujący, czy niepokojący wręcz mix.

 

 

Zaciekawieni?

Koniecznie zajrzyjcie więc na wernisaż otwierający wystawę tej młodej artystki w ramach cyklu Kulturalny Teatralny restauracji MOMU. To właśnie tu, w industrialnej przestrzeni, na szarych ścianą zawisną jej unikalne prace. Będziecie mogli oglądać je do 27-ego kwietnia w akompaniamencie muzyki granej na żywo i wyjątkowych smaków skrzętnie komponowanych przez tutejszych szefów kuchni. Jeśli kolekcjonujecie sztukę, powinniście się pospieszyć. Często już po kilku dniach obrazy prezentowane w restauracji są już zwyczajnie sprzedane.

Zobacz też: Aktualny rozkład muzycznych wieczorów w MOMU

 

A teraz kilka szczegółów dotyczących wydarzenia:

Gdzie? MoMu, ul. Wierzbowa 9/11

Kiedy? 3.03.2019, godz. 18:00

Wstęp: bezpłatny, wydarzenie ma charakter otwarty

 

 

Do zobaczenia na miejscu!