​Wyrok – Remigiusz Mróz 

Kontynuacja popularnej historii o Joannie Chyłce. Wyrok, to 10 tom z tej serii. Będziecie mogli śledzić dalsze losy niepokornej warszawskiej adwokat, która w nietypowy sposób rozwiązuje sprawy swoich klientów.  W tej części Kordian Oryński musi zastąpić swoją dawną mentorkę, Joannę Chyłkę, w kancelarii Żelazny & McVay. Choć dopiero rozpoczyna swoje pierwsze sprawy, to przeszłość i dawne porachunki dają o sobie znać. Książka dostępna jest już w przedsprzedaży jednak jej oficjalna premiera zaplanowana jest na 18 września 2019. Twórczość Remigiusza Mroza to gwarancja niezapomnianej lektury! 

 

Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych – Petitcollin Christel 

Za dużo myślisz, a każdą najmniejszą decyzję analizujesz milion razy? To pozycja idealna dla Ciebie! Bestsellerowy poradnik o walce z natłokiem myśli, który ułatwi Ci funkcjonowanie i uspokoi mętlik w głowie. Jednym zdaniem, dzięki tej książce wrzucisz na luz i przestaniesz  wszystkim się przejmować -  szczególnie jesienią, kiedy wieczory zaczynają być przygnębiające.

 

Tatuażysta z Auschwitz – Moriss Heather

Jeśli przeczytaliście Chłopca w Pasiastej Pidżamie albo Listę Schindlera, ta pozycja również przypadnie wam do gustu. Oparta na faktach, historia Lalego Sokołowa, który tatuował numery seryjne na przedramionach więźniów w Auschwitz. Tuż przed śmiercią zdecydował się opowiedzieć swoje losy. Ta książka bez z dwóch zdań zrobi na was ogromne wrażenie.

 

Kolejne 365 dni – Blanka Lipińska

To kolejna propozycja kontynuacji! Tym razem czas na trylogię o Laurze Biel, która zakochuje się w szefie sycylijskiej mafii. Kolejne 365 dni to dalsza historia ich losów, które stoją pod znakiem zapytania. Strach, zdrada, ból i łzy – tylko tyle możemy wam zdradzić. Jedno jest pewne ta część  wywoła u was dreszcze i wiele emocji.  

 

Zobacz także Książka "Najlepsze przepisy-najlepszych restauracji"

 

Nie odpisuj – Moss Marcel

Mroczna, wciągająca historia, którą przeczytacie w jeden wieczór. Główną bohaterką jest Martyna, prowadzi profil społecznościowy, na którym internauci anonimowo zdradzają swoje tajemnice. Pogrążona w depresji kobieta zaczytuje się w problemach obcych ludzi, których cierpienie dodaje jej otuchy. Wydaje jej się nawet, że zna swoich czytelników lepiej niż oni sami. To powieść, która porusza wiele ważnych problemów społecznych oraz ukazuje mroczną stronę Internetu. 

 

Mężczyzna bez winy i wstydu – Wojciech Kruszczyński, Krystyna Romanowska

Oto książka, którą można streścić jednym zdaniem: „Kobieto, nie daj się robić w bambuko; mężczyzno: nie uważaj kobiety za idiotkę”. I tyle. Właściwie można jej już nie czytać, ale jednak warto.

Rozmawiamy o fantazmatach, jakim dajemy się uwodzić, i ich wpływie na nasze życie. Fantazmatach o niezależności, równości, sile i partnerstwie. O lekceważeniu mocy seksualności. O tym, że odpowiedź na pytanie: „Czy mnie to podnieca?” może uchronić przed poważnym błędem w wyborze partnera. Kobiety bowiem zaczęły źle wybierać. I właśnie o tych kiepskich wyborach jest ta książka.

Wyobraźmy sobie sytuację najbardziej banalną pod słońcem: ona spotyka jego. Na imprezie u znajomych, wyjeździe integracyjnym, randce z internetu, gdziekolwiek...

Kiedy go widzi, wie, że to ON. Myśli o nim: „Jaki to fajny facet!”. Bo jest uroczy i słodki. Ma na nogach znoszone trapery w typie Edwarda Stachury, co ją rozczula, ale może także chodzić w lakierkach, w eleganckim garniturze, być politykiem, pracować w agencji reklamowej – co jej się podoba. Może też być świetnie zapowiadającym się projektem na idealnego partnera życiowego – co ją pociąga.

Do takiego mężczyzny chce się przytulić.

STOP!

Nie warto od razu się przytulać i my powiemy Wam dlaczego. Znamy tego faceta w traperach albo lakierkach. Znamy ten uśmiech i przytulanie. Wiemy, na co go stać. Na wiele i na bardzo niewiele. Każde z nas, autorów tej książki, spotkało się z takim typem mężczyzny. Albo z kobietami, którym „partnerował”. Być może spotkałyście go kiedyś w tramwaju, wracając z zakupów z pełnymi siatami. To był ten, który nie ustąpił Wam miejsca, za to łakomie na Was patrzył. I nie czuł przy tym wstydu, nie miał poczucia winy. Albo dyskutował z Wami zażarcie na jakimś forum internetowym, choć nie miał racji. Nie odpuścił – musiał dopiąć swego. Albo po seksie (całkiem udanym) bez słowa usunął Was z grona znajomych na Tinderze. Czy też umówił się na tańce i nie przyszedł.

Przez kilka lat zbieraliśmy opowieści i uwagi na jego temat. Można powiedzieć: rozgryźliśmy społeczno-socjologiczny fenomen fajnego faceta XXI wieku. Jeżeli zaczniecie czytać tę książkę, przekonacie się, że jesteśmy wobec niego trochę złośliwi, ale zapewniamy ? na sercu leży nam również jego dobro.

 

Czas skończyć z nudnymi wieczorami i przeczytać dobrą książkę!