Warsztaty z cyklu "Narodziny kolekcji nieśmiertelność króla": Ratusz - Miasto - Morze. Portret historyczny Holandii w malarstwie złotego wieku

Kiedy: 2 czerwca, godz. 18.00
Gdzie: Łazienki Królewskie, Pałac na wyspie
Za ile: free

Kolekcja malarstwa Stanisława Augusta to jeden z najcenniejszych zbiorów dzieł sztuki w Polsce. Król zgromadził ją z myślą o utworzeniu w Łazienkach nowoczesnego muzeum publicznego. Znaczną część królewskiej kolekcji stanowią dzieła mistrzów niderlandzkich, takich jak Rembrandt, Gerard Dou czy Jan Vermeer van Haarlem. Będzie o nich mowa podczas warsztatów „Narodziny kolekcji - nieśmiertelność króla”. Okazją do przypomnienia malarstwa holenderskiego stanie się wystawa jednego obrazu - "Kwiaty w szklanym wazonie”, autorstwa Abrahama Mignona (Pałac na Wyspie, od 29 kwietnia). Dzieło pochodzi z Muzeum Mauritshuis w Hadze, gdzie znajduje się jedna z najlepszych na świecie kolekcji holenderskiego i flamandzkiego malarstwa Złotego Wieku.

Zapraszamy na warsztaty "Narodziny kolekcji - nieśmiertelność króla”, poświęcone kolekcji malarstwa Stanisława Augusta. Tematy spotkań:
2 czerwca - "Ratusz - Miasto - Morze. Portret historyczny Holandii w malarstwie złotego wieku";
9 czerwca - "Wnikliwość oka. O martwych naturach dialogujących z widzem".

Więcej info: tutaj

 

 

Kreacje 8 - warsztaty choreograficzne w Teatrze Wielkim Operze Narodowej

Kiedy: 3 czerwca, godz. 18.00
Gdzie: Teatr Wielki – Opera Narodowa
Za ile: 40–60 PLN

Warsztaty choreograficzne powinny być nieodłącznym elementem życia zespołu baletowego, który ma ambicję kształtowania własnego oblicza artystycznego. Bez poszukiwania nowych dróg, środków ekspresji, a nawet nowego języka, balet byłby sztuką mało interesującą, pozbawioną niespodzianek i wyzwań dla publiczności, być może nawet sztuką martwą. Liczący się zespół baletowy, niezależnie od prezentowania wielkiego i znanego już repertuaru, powinien być więc kreatywny, szukać własnych rozwiązań artystycznych, proponować balety nowych choreografów, najlepiej wywodzących się z zespołu. Aby jednak talenty choreograficzne miały szansę ujawnić się i rozwijać, muszą zaistnieć ku temu odpowiednie warunki. Dlatego jedną z pierwszych moich inicjatyw po objęciu dyrekcji Polskiego Baletu Narodowego było stworzenie dorocznych warsztatów choreograficznych.
Krzysztof Pastor

Więcej info: tutaj

 

 

"Dlaczego instrumenty grają" - Warsztaty Familijne w Centrum Nauki Kopernik

Kiedy: 4 czerwca, godz. 10.30
Gdzie: Centrum Nauki Kopernik
Za ile: 30 PLN

Skąd się biorą dźwięki? Czy można je wydobyć tylko z instrumentów, czy także z innych przedmiotów?
Podczas warsztatów poznacie różne typy instrumentów i ich budowę. Zastanowicie się, w jaki sposób pojedyncze dźwięki mogą stać się utworem muzycznym i sami spróbujemy taki skomponować.

Zajęcia przygotowane specjalnie dla dzieci w wieku 5-8 lat cieszą się wielkim powodzeniem. W Warsztatach Familijnych uczestniczą dzieci razem z rodzicami i opiekunami – wspólnie przeprowadzają doświadczenia, testują, szukają odpowiedzi na trudne pytania.

Więcej info: tutaj

 

 

Warsztat ze stania na rękach z Martą Witecką

Kiedy: 4 czerwca, godz. 16.00
Gdzie: Astanga Yoga Studio
Za ile: 100 PLN

Nauka stania na rękach to proces odkrywania własnych możliwości, nabierania pewności siebie i pokonywania wewnętrznych barier.

Niezależnie od tego, czy jest to Wasze pierwsze zetknięcie ze staniem na rękach, czy może jesteście już dobrze zorientowani w tej sztuce akrobatą, z pewnością wyniesiecie z warsztatu cenne doświadczenia. Przygotujcie się na zdobycie pomocnych narzędzi i wiedzy, dzięki którym nabierzecie umiejętności i odwagi, niezbędnych w praktyce sztuki balansowania na rękach.

Więcej info: tutaj

 

 

Portret Podróżnika | Warsztaty Rodzinne

Kiedy: 5 czerwca, godz.  12.30
Gdzie: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Za ile: 18 PLN (bilet rodzinny)

Każda podróż nas trochę zmienia i wzbogaca. Na warsztatach zrobimy eksperyment i postaramy się przemienić w podróżników, którzy odwiedzili wiele krajów i poznali wiele rzeczy. Zrobimy mapę, w którą wkleimy swoje portrety i wspomnienia.

godz. 12.30: dzieci w wieku 4–6 lat
godz. 15: dzieci w wieku 7–10 lat

Więcej info: tutaj